Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Uchránili jsme Česko před migrační vlnou, odmítá Chovanec kritiku Amnesty. Ovčáček má zprávu za blábol

Uchránili jsme Česko před migrační vlnou, odmítá Chovanec kritiku Amnesty. Ovčáček má zprávu za blábol

Mezinárodní organizace Amnesty International (AI) vytýká bývalému ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) i dalším politikům včetně prezidenta Miloše Zemana výroky na adresu migrantů a restriktivní politiku vůči nim. To Chovanec odmítá, vládní opatření prý uchránila Česko před migrační vlnou. Podle mluvčího prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka je zpráva AI blábol.

"Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu uprchlíků a migrantů. Během předvolební kampaně ministr vnitra prezentoval jako úspěch restriktivní politiku, která vedla k tomu, že uprchlíci se vyhnuli České republice," uvádí AI ve své nejnovější zprávě o stavu lidských práv ve světě, politiky za tyto postoje kritizuje.

"Mám k tomu jediné vyjádření: Díky opatřením, jež jsem ve vládě a na ministerstvu vnitra prosadil, byla ČR uchráněna od významnější migrační vlny. Jakékoliv kritické komentáře jakýchkoliv aktivistů na tom nic nezmění," napsal Chovanec v textové zprávě.

Kritiku Zemana od AI odmítl Ovčáček. "Jde o bezvýznamný blábol," uvedl.

Kromě odmítavého postoje ČR k přijímání běženců AI kritizuje i podle ní nerovný přístup romských dětí ke vzdělání v Česku, zdlouhavý proces v kauze romského památníku v Letech na Písecku a český vývoz zbraní do zemí, kde mohou být použity při činech porušujících lidská práva.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek