Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ukázka hlouposti a nabubřelosti? Poslankyně za ANO plamenně hájily své šéfy, Gazdík nešetřil kritikou

Ukázka hlouposti a nabubřelosti? Poslankyně za ANO plamenně hájily své šéfy, Gazdík nešetřil kritikou

Především poslankyně ANO dnes hájily nevinu svých šéfů v kauze Čapí hnízdo. Zejména zpochybňovaly práci policie. Jedna z nich - Taťána Malá - zástupce ostatních sněmovních stran navíc obvinila z pokrytectví a falše, podle ní měli o vydání obou politiků ANO předem jasno. Předseda STAN Petr Gazdík obratem označil její vystoupení za urážlivé. Roman Onderka za ČSSD zdůraznil, že opozice bude hlasovat ve shodě s Babišem a Faltýnkem.

„Opozice má dopředu jasno, že Babiš a Faltýnek musejí být vydáni,“ prohlašovala Malá. Policejní vyšetřovatel Pavel Nevtípil podle ní lhal mandátovému a imunitní mu výboru při projednávání kauzy. „Nejsem si jistá tím, že policejní šetření je dlážděno dobrými úmysly,“ uvedla mimo jiné. Ujišťovala, že se nenechá zastrašit kvůli svému názoru, že Babiš a Faltýnek nemají být vydáni k trestnímu stíhání. Gazdík poté jejím vystoupení mluvil o nabubřelosti, hlouposti a nekompetentnosti. Pokud by podle něj byl místo šéfů ANO obviněn třeba nějaký starosta, „tak už někde bručí“.

Věra Procházková (ANO) označila kauzu Čapí hnízdo za politickou zakázku, jak zdiskreditovat vedení úspěšného politického subjektu. Monika Oborná (ANO) uvedla, že vystoupení Nevtípila bylo „mírně řečeno nepřesvědčivé“. „Nemohu vyloučit, že celá kauza je politicky motivovaná,“ prohlašovala. I Helena Válková (ANO) zdůvodňovala odmítavý postoj k vydání Babiše a Faltýnka tím, že proti nim ve spisu nejsou důkazy.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Předseda poslanců STAN Jan Farský připomenul zástupců ANO, že v minulosti hlasovali pro vydání obviněných poslanců jiných stran. „Kde je vaše integrita, takhle vám zachutnala moc,“ dotázal se poslankyň ANO. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek připomněl ANO jeho dřívější odmítavý postoj k využívání imunity. Lídr ČSSD Lubomír Zaorálek obvinil ANO z toho, že v kauze zastupují sami sebe, vyzval k omezení imunity jen na projevy ve Sněmovně.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek