Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úmysl nebo nedbalost? Požár haly v Otrokovicích způsobil škodu přes 100 milionů korun

Úmysl nebo nedbalost? Požár haly v Otrokovicích způsobil škodu přes 100 milionů korun

Požár, který minulou středu zničil průmyslový objekt v areálu Toma v Otrokovicích, způsobil podle předběžných odhadů škodu více než 100 milionů korun. Podle zlínské policejní mluvčí Lucie Javoříkové vysoká škoda vznikla zničením strojů, materiálu a vybavení budovy. Příčina požáru zatím známa není. Policie pracuje jak s verzí úmyslného zapálení, tak s nedbalostí.

Policii vyšetřování komplikuje neutěšený stav objektu. „Na základě zprávy statika do něj není vhodné vstupovat, do všech částí se tak policisté nedostanou,“ uvedla Javoříková.

Požár zasáhl jednopodlažní objekt o půdorysu asi 15krát 30 metrů. Plameny šlehaly vysoko nad střechu a uvnitř vybuchly tlakové lahve. Vnitřek budovy je zavalený vrstvou sutin poté, co se zřítily střechy i části zdí. Podle statika zbytek objektu čeká demolice, žár narušil i jeho ocelovou konstrukci.

Požár vypukl ve středu kolem desáté hodiny večer. V objektu se vyráběly produkty z rostlinných a živočišných tuků. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči postupně vyhlásili druhý a třetí stupeň požárního poplachu. Nasadili 17 jednotek profesionálů i dobrovolníků, celkem asi 100 hasičů.

Práci kromě výbuchů komplikoval i vysoký žár, který byl tak silný, že se v jednom momentu zasahujícím hasičům začaly tavit obličejové masky dýchací techniky. Intenzivní žár také ohrožoval část techniky a opláštění jedné ze sousedních průmyslových hal. Hasiči zabránili tomu, aby se plameny na okolní budovy rozšířily.

Likvidace požáru byla hlášena ve čtvrtek kolem půl čtvrté odpoledne. Na místo události byli vysláni také příslušníci chemické laboratoře hasičů z Frenštátu pod Radhoštěm. Kouř z požářiště naštěstí stoupal kolmo do vyšších vrstev, a zplodiny hoření tak přímo neohrožovaly obytné oblasti Otrokovic a okolních obcí. Nebezpečné koncentrace škodlivin v ovzduší hasiči nenaměřili.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek