Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Balkové se vzbouřili uprchlíci. Nepokoje musela řešit zásahová jednotka

V Balkové se vzbouřili uprchlíci. Nepokoje musela řešit zásahová jednotka

Část cizinců v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku se vzbouřila. Na místě musela zasahovat zásahová jednotka, které se podařilo incident během několika desítek minut vyřešit. Ministra vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nepokoje odsoudil.  

Nepokoje podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové dnes kolem poledne vyvolali dva občané Nigérie, kteří zahájili vzpouru proti policii. Přidalo se k nim dalších 13 cizinců. „Zabarikádovali se v místnosti. Když je odsud chtěla policie vyvést, tak začali házet nábytek,“ popsala situaci ČTK Rendlová.

Podle ministra vnitra Milana Chovance se spouštěčem nejspíše stala skutečnost, že jeden z cizinců obdržel příkaz o vyhoštění. Tato informace však prozatím není potvrzená. Chovanec nicméně v komentáři pro ČT zdůraznil, že nepokoje považuje za neospravedlnitelné. Ti, kdo je rozpoutali, dle něho ponesou následky. „Takovéto chování nebudeme v žádném případě trpět. Musí si uvědomit, že trestně právní odpovědnost padá na ně,“ řekl Chovanec.

Záchytné zařízení pro cizince na Plzeňsku má kapacitu 200 míst. Podle aktuálních údajů ministerstva vnitra tam k dnešní půlnoci bylo umístěno 56 cizinců.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek