Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Brně chtějí páchnoucí lidi vyhazovat z tramvají. Mají na to i speciální tým

V Brně chtějí páchnoucí lidi vyhazovat z tramvají. Mají na to i speciální tým

Dnes a v pátek bude 32 revizorů a osm preventistů kontrolovat v Brně na hlavním nádraží a Mendlově náměstí, jací lidé nastupují do tramvají. Nebudou pouštět cestující bez jízdenky či ty, kteří si ponesou do vozu jídlo či zapáchají. Důvodem jsou stížnosti cestujících či samotných řidičů z poslední doby, řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Do tramvají podle dopravního podniku často nastupují lidé, kteří mají jídlo z rychlého občerstvení a obtěžují ostatní jeho zápachem nebo je ohrožují tím, že jim při brzdění jídlo vypadne z rukou. Na nádraží také do tramvají údajně často nastupují zapáchající bezdomovci. „Řidiči se je snaží vykazovat, ale když je nával lidí, tak je samozřejmě mohou přehlédnout,“ uvedla mluvčí podniku.

Podle ředitele Miloše Havránka jde o příspěvek k příjemnému cestování. „Lidé, kteří si za dopravu poctivě platí, si zaslouží určitý komfort. Není důvod, aby je ve vozech obtěžovali ti, kteří jezdí načerno či jinak porušují přepravní podmínky,“ uvedl Havránek.

Preventisté přitom převážně na hlavním nádraží působí již od roku 2014 a jejich úkolem je nepouštět do vozů právě ty, kteří nějak porušují přepravní podmínky. Jezdí i ve vozech na vybraných linkách. Aktuálně pracuje pro dopravní podnik osm preventistů.

Inspiraci v Brně našla například Ostrava či Ústí nad Labem, kde stojí lidé dopravního podniku na vybraných zastávkách a vpouštějí do vozů pouze cestující s platnou jízdenkou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek