Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V nabouraném policejním BMW seděl i Zemanův muž Kruliš. Leží ve vážném stavu v nemocnici

V nabouraném policejním BMW seděl i Zemanův muž Kruliš. Leží ve vážném stavu v nemocnici

V luxusním policejním voze BMW i8, který v noci havaroval na Brněnsku, seděl dle informací serveru Aktuálně.cz i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Stejně jako člověk, který vůz za čtyři miliony řídil, leží s vážnými zraněními v nemocnici. Policisté auto dostali před necelými třemi týdny na zápůjčku. Co v něm Kruliš dělal, zatím nikdo nevysvětlil.

Nehoda se podle vysvětlení policie stala potom, co muž za volantem utrpěl mozkovou příhodu a ztratil kontrolu nad řízením. „U muže středního věku lékařka diagnostikovala cévní mozkovou příhodu,“ uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Druhým zraněným je podle ní mladý muž, kterého záchranáři s podezřením na vážné poranění páteře převezli do trauma centra brněnské fakultní nemocnice.

Jedním ze zraněných má být dle informací serveru Aktuálně.cz zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Hrad se k nehodě odmítl vyjádřit, stejně jako Generální inspekce bezpečnostních sborů, která incident začala vyšetřovat. Rovněž zatím není jasné, zda Kruliš auto řídil, nebo seděl na místě spolujezdce.

Prezident Zeman, který je na návštěvě Jihomoravského kraje, mění dle serveru Aktuálně.cz program a po 17. hodině jede do brněnské nemocnice, kde má být Kruliš hospitalizovaný. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček informaci nepotvrdil, uvedl nicméně, že Zeman bude po 17. hodině v Brně a bude mít „volný program“. 

Policie dostala hybridní vůz k testování v první polovině května, jezdil především po jihomoravských rychlostních silnicích. Auto má policie zapůjčené od firmy Invelt na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek