Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Valachová už zase neodchází. Senát jí shodil klíčovou normu, kterou si usmyslela prosadit

Valachová už zase neodchází. Senát jí shodil klíčovou normu, kterou si usmyslela prosadit

Ministryně školství Kateřina Valachová chce obhájit kariérní řád učitelů ve sněmovně a práci na novele dokončit. Uvedla to na briefingu po jednání Senátu, který novelu vrátil se změnami poslancům. Demisi, kterou Valachová podala k dnešnímu datu kvůli kauze se sportovními dotacemi, nestahuje. O situaci bude mluvit s premiérem Bohuslavem Sobotkou, termín neuvedla. Prezident Zeman řekl, že pokud si to Valachová nerozmyslí, odvolá ji po návratu z Vietnamu, tedy po 10. červnu.

„Já svou demisi nestahuji. Chtěla bych dokončit kariérní řád,“ uvedla Valachová s tím, že s kariérním řádem spojila svou demisi. „Demisi má pan prezident, on tedy rozhoduje o jejím dalším osudum,“ dodala.

Senát chce v rámci zavedení učitelského kariérního řádu zvýšit příplatky třídním učitelům. Měli by dostávat 3000 korun měsíčně, tedy dvojnásobek částky schválené sněmovnou. Finančně by si měli polepšit pedagogové vykonávající některé specializované činnosti, které by ale měly být zredukovány. Horní komora o tom dnes rozhodla po více než čtyřhodinovém projednávání novely o pedagogických pracovnících.

Ministryně Valachová navrhované změny odmítla vzhledem k tomu, že navýšení není finančně zajištěno.

Faktem je, že hlavní slovo bude mít prezident Miloš Zeman. Ten na závěr návštěvy Jihomoravského kraje uvedl, že Valachovou odvolá po návratu z Vietnamu, tedy po 10. červnu – pokud si to ministryně do té doby nerozmyslí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek