Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ve čtvrtek se připravte na tropy. Rtuť teploměrů vyšplhá až k 36 stupňům

Ve čtvrtek se připravte na tropy. Rtuť teploměrů vyšplhá až k 36 stupňům

Do středy bude teplota v Česku postupně růst, podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se mohou ojediněle objevit přeháňky nebo bouřky. Ve čtvrtek teploty vystoupí až k tropickým 36 stupňům Celsia. 

Začátkem týdne se začne obloha na Českem postupně vyjasňovat, v pondělí by mělo být podle meteorologů zatažené a připravit bychom se měli i na občasný déšť nebo přeháňky. Odpoledne by se oblačnost měla protrhat a teploty vystoupit až k 28°C. Nejnižší noční teploty se pak budou pohybovat kolem 14 až 10 °C.

720p 360p
Jak se bránit teplu?

Předpověď ČHMÚ na úterý a středu je ještě příznivější, na celém území by mělo být jasno až polojasno s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. V úterý by denní teploty měly vystoupat k 22 až 26 °C a ve středu 28 až 32 °C, ty noční by neměly klesnout pod 11 stupňů.

Během čtvrtka by se teploty měly pohybovat mezi 30 až 34 stupni Celsia, na jihovýchodě by dokonce mohly atakovat hranici 36°C. Od západu bude v průběhu dne přibývat oblačnost a odpoledne bychom se měli připravit i na silné bouřky, ty by měli na našem území setrvat až do pátku, oproti tomu teploty by měly klesnout pod hranici 30 stupňů.