Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velká razie v Albertu: Cizinecká policie zadržela na pražských pobočkách 18 cizinců

Velká razie v Albertu: Cizinecká policie zadržela na pražských pobočkách 18 cizinců

V pražských supermarketech Albert probíhá razie cizinecké policie. O zátazích informovala agentura AKTU.cz. Policisté zadrželi 18 Uzbeků najatých pracovní agenturou. Jde o druhou velkou akci po loňské razii ve firmě Rohlík.cz.

Cizinecká policie postupuje v přísně utajeném režimu. Mluvčí pražských policistů Jan Daněk informaci o razii pro AKTU.cz potvrdil. Na služebně skončilo 18 cizinců uzbecké národnosti, kteří pracovali na různých pobočkách supermarketu Albert s podezřením, že nemají pracovní povolení.

Podle Jiřího Marečka ze společnosti Ahold, která supermarket provozuje, nebyli cizinci zaměstnanci Aholdu, nýbrž najatí personální agenturou, s níž měla firma smlouvu. Chod provozoven razie podle Marečka nezasáhla.

Policisté zasahovali celkem na 36 pobočkách Albertu. Nyní se chystají prověřit i pracovní agenturu. Zátah je druhou velkou akcí, kterou proti zaměstnávání lidí bez pracovního povolení provedli. Loni vzbudila pozornost razie ve skladech internetového obchodu Rohlík.cz.

E-shop musel loni v březnu na několik hodin omezit provoz. Policie při zátahu zadržela 85 lidí. Celkem 74 lidí muselo na základě správního řízení a rozhodnutí o vyhoštění opustit nejen Česko, ale také celou evropskou unii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek