Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Videa z šílených jízd mladí Češi sdílejí často. 5 případů, kdy šlo na silnicích o život

Videa z šílených jízd mladí Češi sdílejí často. 5 případů, kdy šlo na silnicích o život

Českem hýbe případ tragické nehody dvou dívek na Mostecku. Ty havárii, jež skončila smrtí jedné z nich, živě vysílaly na sociální síti. Podobných případů, kdy řidič nedodržuje předpisy a ještě se přitom natáčí na video, je však více.

O život přitom nejde jen samotným řidičům. V ohrožení jsou i všichni, kteří se pirátům silnic připletou do cesty. Pokud by došlo k havárii, mohl by nekontrolovatelný stroj srazit i je. Následky pak bývají tragické.

Sociální sítě jsou přitom plné videí šílenců, kteří si pletou silnice se závodní dráhou. Na YouTube lze dohledat záznam příliš rychlé jízdy mezi Prahou a Sosnovou na Českolipsku. Ten naštěstí tragédií neskončil.

 

Štěstí měli i mladíci, kteří s kumpány vyrazili závodit po okresních silnicích. Ani jejich napodobování rallye ale nebylo daleko od havárie. Ve videu, které natočili, přitom uvedli, že jsou profesionální řidiči a jedou po uzavřené trati. Záběry však ukazují něco jiného.

 

Občas se stane, že natočená videa, kterými se chtějí řidiči pochlubit, poslouží jako důkazní materiál policii. Ta si takhle došlápla na muže, který uháněl po silnici rychlostí přes 300 kilometrů za hodinu.

 

Problém se ale netýká jen řidičů osobních aut. S rozšířením tzv. GoPro kamer si jízdy natáčejí také motorkáři. I tady se najdou tací, pro které rychlostní limity nic neznamenají.

 

Honičky následně často končí havárií. Ani ty ale zřejmě některé „závodníky“ neodradí od publikování videa. Tedy pokud jízdu přežijí.

 

Záběry ukazují, že čtvrteční nehoda není jen ojedinělým výstřelkem dvou nezodpovědných dívek. Problém je daleko širší a piráty se z českých silnic stále nedaří vystrnadit.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek