Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Víkend přál zimním radovánkám. V týdnu se vrátí velké mrazy, podívejte se na aktuální předpověď

Víkend přál zimním radovánkám. V týdnu se vrátí velké mrazy, podívejte se na aktuální předpověď

Dostatek sněhu a příjemné počasí vyhnalo na sjezdovky a rybníky tento víkend mnoho lidí. Na konci týdne vystoupaly teploty k nule, už v pondělí se má ale podle meteorologů citelně ochladit. Rtuť teploměru ukáže v následujícím týdnu až minus 18 stupňů.

Dopravu v České republice komplikuje i v neděli sníh. Řidiči musejí být opatrní, silnice mohou klouzat a někde na nich leží zbytky rozbředlého sněhu. Zejména na severu Čech zůstávají některé úseky zavřené. Až do večera platí pro vyšší polohy a Vysočinu výstraha meteorologů před sněhovými jazyky.

Z nadcházejících čtyř týdnů bude nejchladnější hned ten příští, kdy se přes den teploty nedostanou nad nulu. Minimální noční teploty pak budou klesat na minus 5 až minus 10 stupňů Celsia, ve druhé polovině týdne na minus 10 až minus 15 stupňů, ojediněle bude až kolem minus 18 stupňů. V závěru týdne se pak mrazy zmírní.

Lyžařské areály na východě Čech nabídly o víkendu ideální sněhové podmínky, v horách v posledních dnech připadlo několik desítek centimetrů sněhu. Na sjezdových tratích leží až 170centimetrová pokrývka a do hor například v Královéhradeckém a Pardubickém kraji dorazily desítky tisíc lyžařů.

„Připadává nám tady nějakých 20 až 30 centimetrů sněhu každou noc, a těm podmínkách odpovídá i návštěvnost, kdy v sobotu dorazilo přes sedm tisíc lyžařů a dnes to bylo obdobné. Letos je tady asi nejvíce sněhu za poslední tři nebo čtyři roky," tvrdí marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Lidé se dnes vydali také bruslit. Na přírodních ledových plochách ale led slábne, varovali policisté a hasiči. Lidé by se prý měli držet hlavně blízko břehu.

V Lipně nad Vltavou zase milovníci zimních sportů mohli vyzkoušet novou skicrossovou trať. Přibližně 800 metrů dlouhou sjezdovku připravil tým olympijské vítězky Evy Samkové. V sobotu i dnes se na trati vystřídaly stovky lidí. Mohli ji sjet na snowboardu nebo na lyžích.

S mrazivým počasím se potýká celá Evropa. Ve Francii zůstává v důsledku sněhové bouře Egon bez proudu asi 33 tisíc domácností. Ve čtvrtek večer, kdy bouře vrcholila, bylo od dodávek elektřiny odříznuto až 330 tisíc domácností. Z Německa jsou v důsledku bouře Egon hlášena zpoždění u více než stovky odletů a příletů na mnichovském letišti. Srbsko požádalo Budapešť o vyslání ledoborců, které by pomohly uvolnit tok Dunaje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek