Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Víme, jak budou letos vypadat trhy na Staroměstském náměstí. Co vás na nich čeká?

Víme, jak budou letos vypadat trhy na Staroměstském náměstí. Co vás na nich čeká?
 

Vánoční trhy na pražském Staroměstském náměstí budou lákat na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Budou tu i dílničky pro děti či promítání pohádek, večery vyplní kulturní program.

Vánoční strom bude měřit 22 metrů a na náměstí bude dovezen a umístěn v noci z pondělí na úterý 22. listopadu. Staronového pořadatele, firmu Taiko, vybrali letos na podzim pražští radní.

„Veřejnosti budeme moci představit novinky ve všech oblastech. Budou se týkat výzdoby, designu i rozmístění prodejních domků, prodejního sortimentu, pestřejšího programu i zařazení zcela nových prvků - například unikátního multifunkčního pódia či většího propojení audio a video prvků," řekl předseda představenstva Taiko Libor Votruba.

Výzdoba trhů bude vycházet z lidových motivů a dekorací. „Máme připraveno trojnásobné množství stromků, až 50 kusů, a tři tuny čerstvého jehličí, aby přírodní materiály byly v prostoru znát," řekla Michaela Valentová z firmy S.O.S. Dekorace, která výzdobu vytvořila. Stánky a náměstí budou kromě toho vyzdobeny perníčky, šiškami i dalšími přírodními materiály. Umístěn tu bude i betlém a živá zvířata.

Pódium bude v rohu náměstí, aby nezakrývalo výhled na Týnský chrám. V jeho přední části bude jakási forbína. Přes den bude sloužit k posezení nebo se na něm budou konat rukodělné dílničky pro děti, večer tu bude kulturní program. Uskuteční se tu i silvestrovská show.

Vánoční strom bude poprvé rozsvícen v sobotu 26. listopadu v 17:30. Poté bude vždy znovu rozsvěcen v 18:30, 19:30 a 20:30.

Výběr provozovatele trhu provázely potíže. Praha na jaře vypsala soutěž na firmu, která měla nahradit Taiko, té v srpnu skončila smlouva. Vítězem se stalo opět Taiko, a to v polovině srpna, vedení města výsledek soutěže schválilo 11. října. Za pronájem bude Taiko podle nové smlouvy ročně platit čtyři miliony korun a smlouva je na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou jednoho roku. Taiko pořádalo trhy od roku 2004, před dvěma lety dostalo od města k původní smlouvě výpověď.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek