Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vláda schválila Zemanovu cestu do Číny, prezident tam chtěl jet, i kdyby byli ministři proti

Vláda schválila Zemanovu cestu do Číny, prezident tam chtěl jet, i kdyby byli ministři proti

Vláda schválila pracovní návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Číně. Zeman byl nicméně rozhodnutý ve čtvrtek odletět na plánovanou návštěvu do Číny, i kdyby byli ministři proti. Na dotaz jednoho ze zaměstnanců to dnes řekl při návštěvě společnosti TREVOS v Turnově na Semilsku. Ministři Marian Jurečka a Daniel Herman z KDU-ČSL hlasovali proti Zemanově cestě, další tři ministři z ČSSD zrušili svou účast.

„Pan ministr Herman, známý milovník dalajlámy, dospěl k názoru, že by bylo třeba, aby se do Číny neletělo. Přitom tam jsou rozjednány rozsáhlé obchody, letí se mnou dvě letadla plná podnikatelů a kvůli panu ministrovi bychom měli tuto návštěvu zrušit. Nevím, jestli je to závist nebo nedostatek ekonomické inteligence,“ řekl Zeman.

Náklady na Zemanovu cestu jsou předběžně vyčísleny na 5,6 milionu korun. Podle Zemana ve čtvrtek večer letadla odstartují z letiště Kbely směr Čína. „Pravda je, že na palubě pana Hermana mít nebudeme,“ dodal prezident. Do Číny nepoletí ani tři ministři za ČSSD - Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec a Miloslav Ludvík - kteří už svou účast v delegaci zrušili.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek