Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vrávoral a čekalo se na něj. Zeman se vrátil vyčerpaný, jiní by prý poslali zástupce

Vrávoral a čekalo se na něj. Zeman se vrátil vyčerpaný, jiní by prý poslali zástupce

Je mu dvaasedmdesát let, trpí cukrovkou a neuropatií, tedy necitlivostí nohou. Na návštěvě v Číně prezident Miloš Zeman působil velmi vyčerpaně. Často vrávorá a státníci včetně ruského prezidenta Vladimira Putina dokonce museli při focení čekat, než ho přiveze vozík. Je nutné připravovat prezidentovi tak náročný program?

Zeman odletěl na šestidenní návštěvu Číny hned z cesty po Libereckém kraji, když předtím už se angažoval ve vládní krizi. Po dlouhém letu na východ pak byl tak znaven, že při vystupování z letadla vrávoral víc než kdy jindy a musel se chytit zábradlí. Na pomoc přispěchal i bodyguard.

Upozornily na to záběry čínské televize CCTV. Jen během prvních tří dnů návštěvy se pak Zeman setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a poté s prezidentem Putinem, několikrát jednal s představiteli čínských firem a úřadů a byl i na setkání k projektu Hedvábná stezka.

720p 480p 360p 240p
Miloše Zemana v Číně dostihla únava

A právě jeho účastníci včetně ruského a čínského prezidenta, kteří nakráčeli ke společnému focení, museli čekat 2 minuty, až českého prezidenta přiveze golfový vozík a až se došourá na své místo. Kdo prezidentovi připravuje tak zničující program?

Jde ve značné míře o jeho dva nejbližší spolupracovníky, kancléře Vratislava Mynáře a kontroverzního ekonomického poradce Martina Nejedlého. Ti do Číny letěli už v únoru, aby „poladili" plán cesty, který přitom zahrnoval i mnoho návštěv firem.

„Je divné, že prezident jezdí na jednání s šéfy čínských firem, jako je Huawei, jiné hlavy státu tam posílaly své zástupce,“ řekl Blesku přítomný zdroj z české diplomacie. Zeman ostatně únavu komentoval sám – konkrétně třetí den návštěvy v Pekingu na setkání s novináři.

Více čtěte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek