Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vypálil z auta 6 kulek, čtyřikrát se trefil. Poté se exmanžel zavražděné z Jihlavy sám zastřelil

Vypálil z auta 6 kulek, čtyřikrát se trefil. Poté se exmanžel zavražděné z Jihlavy sám zastřelil

Pachatelem vraždy 71leté ženy z Jihlavy byl zřejmě její bývalý manžel, uvedla dnes policie. Důvodem byly spory v podnikání. Muž se po činu zastřelil. Policie případ dále prověřuje, řekl dnes novinářům kriminalista Pavel Kubiš.

Vražda se stala v pátek 15. prosince kolem 14:00 na křižovatce ulic Slavíčkova a Sokolovská v Jihlavě. Podle policie žena na křižovatce zastavila se svým autem. Z druhého vozu, který zastavil vedle ní, začal řidič střílet. Ženu zasáhl čtyřmi ranami, vypálil jich minimálně šest. Pak z místa střelby ujel.

Bývalý manžel byl podle Kubiše od začátku prověřován jako možný pachatel. Policie se ho snažila kontaktovat, pak po něm vyhlásila pátrání. Jeho auto bylo nalezeno v Pardubicích. V sobotu bylo na Chrudimsku nalezeno tělo pravděpodobného 64letého pachatele. Podle policie se zastřelil svou legálně drženou zbraní. Nešlo se o stejnou zbraň, kterou byla zastřelena žena.

„Vražedná zbraň nebyla doposud zajištěna," řekl Kubiš. Podezřelý podle něj legálně vlastnil zbraň a v minulosti ohlásil odcizení jiné legálně držené zbraně. Jestli šlo o vražednou zbraň, nepotvrdil. „Myslím si, že i balistická expertiza nám může napovědět," dodal kriminalista. Policie se podle něj přiklání k tomu, že šlo o plánovanou vraždu.

Podle policie měla žena s bývalým partnerem dlouhodobé spory kvůli podnikání. Měli za sebou několik soudů.

Na Vysočině je to letos třetí vražda. V srpnu kriminalisté vyšetřovali vraždu pětačtyřicetiletého Ukrajince na ubytovně v Humpolci na Pelhřimovsku. Muže ubodal jeho jednapadesátiletý krajan. Koncem října se stala rodinná tragédie v Počátkách na Pelhřimovsku. Šestadvacetiletý muž tam ubodal své dva sedmnáctileté bratry a třetího, sedmadvacetiletého, zranil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek