Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vzpoura proti Babišovi. Ministryně Šlechtová rozcupovala jeho návrh rozpočtu, ve vládě je přitom za ANO

Vzpoura proti Babišovi. Ministryně Šlechtová rozcupovala jeho návrh rozpočtu, ve vládě je přitom za ANO

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) nesouhlasí s návrhem rozpočtu pro své ministerstvo na příští rok, jak ho zveřejnil odcházející ministr financí Andrej Babiš. Podle ní nezohledňuje potřeby regionů České republiky. Šlechotvá není jediná, už včera se proti návrhu důrazně ohradila i odcházející ministryně školství Kateřina Valachová.

První návrh rozpočtu pro MMR počítá s meziročním poklesem o 11,3 miliardy korun na 4,7 miliardy. V údajích jsou započteny peníze z fondů EU a dalších finančních mechanismů. V případě příjmů bez započtení peněz z EU je navržený rozpočet ministerstva nižší o 2,1 miliardy korun.

První návrh státního rozpočtu na příští rok z dílny ministerstva financí naopak počítá meziročně s růstem výdajů u většiny dalších ministerstev a státních úřadů.

Největší růst, o 32,6 miliardy Kč, je u ministerstva práce a sociálních věcí, následuje ministerstvo školství s růstem o 11,7 miliardy Kč. Naopak největší pokles v absolutní částce je u ministerstva dopravy, a to o 12 miliard korun.

Rozpočet Andrej Babiš navrhl těsně před odchodem z funkce, počítá s 50miliardovým schodkem. Jeho nástupce Ivan Pilný už uvedl, že se mu návrh zdá rozumný a zatím nedával najevo, že by se chystal na jeho výraznější úpravy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek