Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z Hradu je pevnost, Zeman slaví s tisícovkou podporovatelů znovuzvolení. Přišli i poražení protikandidáti

Z Hradu je pevnost, Zeman slaví s tisícovkou podporovatelů znovuzvolení. Přišli i poražení protikandidáti

První hosté se začali na Pražský hrad scházet už v 18 hodin. Koho vše spolupracovníci Miloše Zeman pozvali ale dopředu nebylo úoplně jasné. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nechtěl seznam pozvaných předem zveřejnit. Vstup ke Španělskému sálu hlídají policisté, bez pozvánky se nikdo dovnitř nedostane.

Policisté i vojáci hlídali nádvoří Pražského hradu. Hlavním důvodem byla oslava inaugurace Miloše Zemana. Na pravidelný koncert pozval Hrad tentokrát na tisíc hostů. Jejich seznam Zeman předem nezveřejnil - mluvčí hradu jen řekl, že jde o prezidentovi příznivce a podporovatele, i tváře veřejného života.

Slavnost před zaplněným Španělským sálem zahájí Miloš Zeman v 18 hodin. Po úvodním projevu Miloše Zemana bude následovat hudební program. „Zahrnuje například dílo Bedřicha Smetany, zazní také písně z dílny Karla Svobody, Jaromíra Vejvody nebo Michala Davida," uvedl v úterý na tiskové konferenci mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Během večera hostům zazpívají také Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář a skupina Bacily, a o finále večera se postará Michal David s písní Pár přátel stačí mít.

Na Hrad mezi tisícovkou hostů dorazili i Zemanovi protikandidáti z prezidentských voleb. Blesk.cz zmiňuje Petra Hanniga a Jiřího Hynka...

Čtěte pokračování článku zde >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek