Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za pár smradlavých křesel ODS s Babišem nepůjde, říká Klaus ml. Kvůli čemu se hádal s otcem?

Za pár smradlavých křesel ODS s Babišem nepůjde, říká Klaus ml. Kvůli čemu se hádal s otcem?

Lidé ho znali jako ředitele prestižního gymnázia PORG. Teď ale Václav Klaus mladší (ODS) kandiduje do Sněmovny za ODS. V čem mu pomáhá slavný otec, exprezident Václav Klaus? A proti jakému "bolševikovi" bojuje? Nebo proč nevěří, že občanští demokraté získají ve volbách 18 procent, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz.

V čem souzníte s otcem a v čem ne? Zrušil byste Senát i krajské samosprávy. Tohle váš otec tvrdí dlouhodobě.

To bych mu zrovna vyčítal, že tady trochu vyměkl a nakonec to připustil. Jenomže ono se to vždycky hezky radí z gauče od televize... Nebudu do novin říkat, s čím nesouhlasím, rodina je pro mě taky důležitá. Ale kdyby se vydala kniha, v čem měl náš „děda“ pravdu, nebylo by toho málo: od eura, migrace po globální oteplování. Často stál sám a média i lidi mu nadávali.Když se bavíte o politice, dá se s ním hádat anebo máte respekt?

Otce se řada spolupracovníků spíš bojí a raději souhlasí, ale já mám odmalička protilátky. S konfrontací problém nemám.Přijde vám občas esemeska, že jste něco neměl říkat?

Když jsem začal psát komentáře, tak ze začátku to bylo takové „to je nepráce, to je nedoargumentované“, ale jak to začalo hodně lidí číst, tak teď spíše chválí.

Jaké bylo vyrůstat po boku Václava Klause?

Zase to oddělme. Do dvaceti let, co jsem vyrůstal s rodiči, byl otec bankovní úředník, táta jako kterýkoliv jiný, měli jsme trabanta a normální dětství. Když pak přišla politika, tak byl rozdíl, že já do té doby byl spíš metalista a rebel a musel jsem to trochu otočit, abych nedělal ostudu. Ale už jsem na to taky měl věk. Jinak já o rodičích musím říct, že jsem měl hezké dětství a kdybych byl aspoň z poloviny takový rodič, byl bych rád. Měl jsem v nich oporu a zároveň tlak, abych se učil, abych něco dělal, dodávali mi sebevědomí.

Celý rozhovor najdete na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek