Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za smrtí dívek pod koly vlaku v Mlékojedech nejspíš stála puberta, za pár dnů by si to nejspíš rozmyslely

Za smrtí dívek pod koly vlaku v Mlékojedech nejspíš stála puberta, za pár dnů by si to nejspíš rozmyslely

Měly před sebou celý život, v sobotu ale zemřely pod koly vlaku. Byla to nešťastná náhoda? Kamarádi dvou dívek mluví o možnosti, že mohly spáchat sebevraždu. Pokud by se tato verze potvrdila, pak by to podle psychologa nejspíše odpovídalo zkratkovitému jednání.

„Co bych za to dala, abych tě mohla zas vidět,“ píše na Facebooku kamarádka jedné z mrtvých dívek. Všichni jejich blízcí si teď kladou jedinou otázku: Jak se to mohlo stát? Nestihly snad před vlakem včas uskočit?

Přímý svědek nehody Blesku řekl, že se zdálo, jako by dívky pod vlak na přejezdu v Mlékojedech vběhly schválně. „Chytly se za ruce a rozeběhly se proti vlaku,“ popsal situaci muž, který bydlí přímo u osudného přejezdu.

Pokud by se ukázalo, že se nešťastná událost skutečně přihodila takto, proč by dívky ve věku okolo patnácti let páchaly takzvanou rozšířenou sebevraždu? „V tom okamžiku může dojít ke zkratkovitému jednání. Třeba za týden nebo za čtrnáct dní by si to člověk rozmyslel. Dělají to lidé například při rozchodu. Může to souviset, vzhledem k věku, také s nějakými pubertálními výkyvy nálady,“ uvedl pro Blesk psychiatr Jan Cimický.

Více se dočtete na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek