Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za zdravotní prohlídku na řidičák si připlatíte. Lékaři budou kvůli EET zdražovat

Za zdravotní prohlídku na řidičák si připlatíte. Lékaři budou kvůli EET zdražovat

Lékaři budou kvůli EET zdražovat poplatky za vyšetření na řidičák a podobné služby, které si pacienti platí v hotovosti. Za rok v další vlně pro ně začne platit povinná elektronická evidence tržeb. S přijímáním hotovosti tak budou mít větší náklady.

„Jelikož stát nepřislíbil žádné kompenzace jako například v pohostinství, budeme nuceni zvýšit ceny za služby v našich ordinacích,“ uvedl Cyril Mucha, člen pracovní skupiny pro elektronické zdravotnictví České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. EET považuje za svazování svobodného povolání. Upozorňuje, že lékaři berou v hotovosti zlomek svých příjmů, většina jde přes zdravotní pojišťovny. „Je to typické honění malých ryb za neadekvátně vysokých nákladů,“ říká Mucha.

Jak moc lékaři zdraží, to se teprve ukáže podle ceny softwaru a dalších nákladů. Softwarové firmy, které se specializují na služby pro lékaře, v současnosti pracují na začlenění EET do stávajících systémů. Řešení by nemělo být nákladné. „Do ordinace si také budeme muset pořídit rychlý internet. Primárně nás ale netíží nutné vynaložené prostředky, ale další byrokracie, které stále přibývá,“ vysvětluje Mucha.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek