Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žádné manželství z lásky. „Možná budu říkat nepříjemné věci,“ vzkazuje Hašek před sjezdem ČSSD

Žádné manželství z lásky. „Možná budu říkat nepříjemné věci,“ vzkazuje Hašek před sjezdem ČSSD

Po 15 letech opustil funkce ve vysoké politice. A teď se vrátil k advokacii. Bývalý nejpopulárnější hejtman sociální demokracie ale politiku neopustil úplně. Poté, co potřetí neobhájil křeslo hejtmana, je zastupitelem Jihomoravského kraje. Svou stranu ale před březnovým volebním sjezdem příliš nešetří. Na pozici předsedy podpoří Bohuslava Sobotku, žádné manželství z lásky to prý ale není. 

„Já myslím, že sociální demokracie se v tom supertěžkém, supervolebním roce tak trochu hledá,“ hodnotí svou domovskou stranu Michal Hašek v druhé části rozhovoru pro Blesk.cz.

I když předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka prý zabránil některým vládním rozepřím, a to svým „stoickým, až ledovým klidem,“ měl by podle Haška teď stranu především na sjezdu sjednotit.

„Já myslím, že prostě za historií, za prezidentskou volbou v roce 2003, za Lánskou schůzkou, by měl pan předseda udělat tlustou čáru a teď ten potenciál strany využít celý – prostě všechno, co má ruce a nohy, tak by podle mého názoru mělo nastoupit, aby sociální demokracie v těch podzimních volbách uspěla,“ říká Hašek s tím, že už by se socialisté neměli dělit na Sobotkovce, Haškovce, Zemanovce a další skupiny okolo konkrétních představitelů.

„Možná teď budu říkat nějaké nepříjemné věci, které se některým nebudou líbit,“ říká Michal Hašek také v rozhovoru pro Blesk.cz s tím, že chce být i nadále v rámci ČSSD slyšet.

Více si přečtěte na Blesk.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek