Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zastavená doprava a pokousaný policista. Na ruzyňském letišti se v noci stal kuriózní incident

Zastavená doprava a pokousaný policista. Na ruzyňském letišti se v noci stal kuriózní incident

Divočák pobíhající na ruzyňském letišti v Praze zpozdil v noci na dnešek jeden let. Šlo o ojedinělý případ. ČTK to řekly mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková a mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Příslušníci cizinecké policie se snažili divočáka z letiště vyhnat, ale nakonec museli zvíře zastřelit. V Praze jsou v poslední době problémy s přemnoženými prasaty, ale zatím hlavně na východním okraji města, letiště leží na západním okraji.

Prase se dostalo přes oplocení do areálu letiště po 01:00. „Jeden let byl kvůli tomu na startu opožděn o 20 minut,“ řekla Janoušková. Žádné ohrožení letadel nebo větší omezení provozu na letišti však divočák nezpůsobil.

Podle informací serveru Blesk.cz zvíře napadlo policistu. „Prase jsem dvakrát zasáhnul a i tak pokračovalo v útoku, povalilo mě na zem a začalo mě valchovat, kousat, tak jsem ho odhodil a podařilo se mi vstát, když se znovu proti mně rozeběhlo, tak jsem ho několika ranami ze zbraně zasáhl a usmrtil,“ popsal policejní odstřelovač Blesku.

Noční nahánění divočáka je podle mluvčí letiště i mluvčí cizinecké policie za poslední roky spíše raritou. „Honili jsme tam zvířata i v minulosti, ale nevzpomínám si, že by mezi nimi bylo divoké prase,“ uvedla Rendlová.

Přemnožení divočáci v poslední době působili problémy hlavně na východním okraji Prahy, kde poničili zeleň i v okolí zástavby a několikrát napadli venčené psy. Pražský magistrát letos v dubnu oznámil, že počty divokých prasat v Praze má omezit zákaz jejich krmení v okolí zástavby a situaci má zlepšit také prořezávání zarostlých pozemků včetně budování průseků, kde by mohli myslivci prasata lépe střílet.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek