Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zběsilá jízda opilého starosty Mělníka skončila nárazem do budovy radnice. Porazil i lavičku

Zběsilá jízda opilého starosty Mělníka skončila nárazem do budovy radnice. Porazil i lavičku

Starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město) řídil v sobotu podnapilý, policie vyšetřuje, zda jde o přestupek, nebo trestný čin. Událostí se budou zabývat v červnu zastupitelé na veřejném jednání. Mikeš s policií spolupracuje a občanům se veřejně omluvil mimo jiné i na webu města www.melnik.cz. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Nikdo nebyl zraněn.

"Velice se omlouvám všem občanům za své nezodpovědné chování, kdy jsem 27. května večer sedl u zahradnické školy za volant v podnapilém stavu a cestou do centra města způsobil škodu na majetku," uvedl Mikeš, který to považuje za své lidské selhání. Při jízdě podle policejní mluvčí nejprve šedesátiletý muž narazil do lavičky a poškodil kolo u svého auta, poté v další ulici zaparkované vozidlo a při parkování u městského úřadu narazil do budovy.

"Řidič se odmítl dechové zkoušce podrobit, ale sám si vyžádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve," doplnila Johnová. Po vyhodnocení výsledků vyšetření budou policisté čin kvalifikovat.

Zběsilou jízdu Mikeše městem vidělo několik svědků, kteří zveřejnili fotografie z následků starostových nehod na Facebooku. „Sedím večer doma u Zahradnické školy, kde je i vinný sklep. Najednou ohlušující rána a lavička, kde jsem dnes seděl se svým tříletým synem zmizela ze svého místa. Kolem s hlomozem projelo nabourané auto a upadla z něho poklice a přední plast. Jeli jsme se sousedem to nebezpečné auto hledat. Našli jsme ho odstavené před mělnickou radnicí. Při představě, že mohlo být moje milované tříleté dítě po smrti mi běhá mráz po zádech,“ uvedl jeden z uživatelů, který zveřejnil i fotky poražené lavičky.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek