Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman jmenuje nové soudce. Stále je jich ale málo

Zeman jmenuje nové soudce. Stále je jich ale málo

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenuje 33 nových soudců a taky předsedu Krajského soudu v Praze, kterým se stane dlouholetý soudce Nejvyššího soudu Ljubomír Drápal. Nejvíc nováčků má zamířit do obvodů krajských soudů v Ostravě, Praze a Ústí nad Labem. Jednoho nového člena - advokáta Tomáše Rychlého - získá i Nejvyšší správní soud.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který prezidentovi jednotlivé kandidáty navrhl, znovu zohlednil dlouhodobou přetíženost některých soudů.

Do obvodu Krajského soudu v Ostravě tak zamíří sedm nových soudců, po šesti bude pracovat v obvodu ústeckého a středočeského krajského soudu. Následuje Krajský soud v Brně s pěti nováčky a královéhradecký krajský soud se třemi. Po dvou soudcích přibude v obvodu plzeňského a českobudějovického krajského soudu, o jednoho soudce posílí pražský městský soud.

Budoucí předseda středočeského krajského soudu Drápal nahradí Ivanu Švehlovou, které končí mandát. Drápal působil od roku 1996 u Nejvyššího soudu, specializoval se na občanské procesní právo.

Loni prezident jmenoval dvě skupiny soudců - v březnu jich bylo 35, v srpnu 33.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek