Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman kouří na palubě armádního speciálu navzdory přísnému zákazu. Armáda to neumí vysvětlit

Zeman kouří na palubě armádního speciálu navzdory přísnému zákazu. Armáda to neumí vysvětlit

Prezident republiky Miloš Zeman je svou vášní pro tabák známý a zákazy kouření pro něj většinou nepředstavují velkou překážku. Podle serveru Lidovky.cz si dokonce svou oblíbenou cigaretu neodpustí ani na palubě vládního speciálu, a to i navzdory přísnému zákazu. 

„Na prezidenta republiky, který je vrchním velitelem ozbrojených sil, se tento zákaz nevztahuje,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí armády Jan Šulc. Proč se ale tento zákaz Miloše Zemana netýká, už neupřesnil.

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se k tomuto tématu odmítl vyjádřit s tím, že server Lidovky.cz už plnohodnotnou odpověď získal od Generálního štábu České republiky. Na otázku, proč Miloš Zeman ignoruje přísný zákaz kouření na palubě vládního speciálu, neměl odpověď ani ministr obrany Martin Stropnický.

Na palubě vládního speciálu od minulého roku platí také zákaz požívání alkoholických nápojů. Ale ani toto pravidlo pro velitele ozbrojených sil neplatí a tak si na rozdíl od ostatních cestujících může Miloš Zeman dopřát i skleničku něčeho ostřejšího. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek