Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman musí zvolnit, chybí mu odpočinek, varuje prezidentův lékař. Hradní tým mění program

Zeman musí zvolnit, chybí mu odpočinek, varuje prezidentův lékař. Hradní tým mění program

V posledních týdnech nebylo možné si nepovšimnout, že prezident České republiky Miloš Zeman nebyl chvílemi v ideální kondici. Státníci na něj čekali při společném fotografování v Číně, kam dorazil na vozíčku, v Bruselu se části programu raději vůbec nezúčastnil a před objektivy na rozdíl od ostatních státníků chyběl. Že není hlava státu ve formě, potvrzuje i vyjádření jeho lékaře.

Podle internisty Lubomíra Nečase, který je jedním ze tří členů lékařského týmu prezidenta, je na vině Zemanova přepracovanost. Podle jeho mínění je načase, aby hradní tým upravil program nadcházejícího období a Zeman tak měl dostatek času na odpočinek.

„Jeho únava plyne z náročnosti akcí, které má v tuto chvíli jednu za druhou. Chybí mu tam odpočinek,“ řekl Nečas Hospodářským novinám. Podle něj by prezident potřeboval týden či dva volna. „Bohužel, z pracovních důvodů to nelze a v tuto chvíli se skutečně může jevit unavený,“ připustil internista.

Obavy o zdravotní stav má i někdejší šéf Zemanova lékařského týmu a bývalý ministr zdravotnictví Martin Holcát, který byl přítomen čínské cestě prezidenta. „Jsem podstatně mladší a také jsem byl během cesty do Číny utahaný. Jen obecně mohu říci, že nápor by měl být střídán relaxací, což platí pro každého − i pro prezidenta,“ cituje iHNed.cz jeho slova.

1080p 720p 480p 360p 240p
Zeman je na tom hodně špatně, duševně slábne, možná nebude kandidovat, říká diplomat Kolář

Úprav se tak dočkal program hlavy státu, s ohledem na její zdravotní stav. Při nedávné návštěvě Bruselu si prezident nechal ujít projev Donalda Trumpa, nadcházející cesta do Vietnamu se také neobejde bez omezení.

„Vzhledem k tomu, že se tam čeká vysoká teplota a velká vlhkost, snažíme se, aby to všechno bylo pokud možno v jednom místě. Snažíme se, aby pan prezident byl co nejméně zatížen,“ podotkl kancléř Vratislav Mynář, který současně oznámil, že se změny nebudou týkat programu hlavy státu v České republice.

720p 480p 360p 240p
Miloše Zemana v Číně dostihla únava

Špatné zdraví by přitom mohlo Zemanovi zkomplikovat vysněnou obhajobu prezidentského mandátu ve volbách, které se budou konat v březnu následujícího roku. V zahraničí je zvykem, že voliči před hlasováním přihlížejí ke zdravotnímu stavu kandidátů. Jak tomu bude v České republice, se teprve ukáže.

1080p 720p 480p 360p 240p
Prezidentu Zemanovi bych dal i ledvinu, mezi ním a rodinou bych se musel rozhodovat, říká Jiří Ovčáček

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek