Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman nabízí Trumpovi s Putinem Prahu a Lány. Poletí i do Ruska?

Zeman nabízí Trumpovi s Putinem Prahu a Lány. Poletí i do Ruska?

V pátek na jeho tiskovce zněla ruština, v neděli Miloš Zeman dostal v pořadu S prezidentem v Lánech dotaz na to, zda pozve po Donaldu Trumpovi do Prahy i Vladimira Putina. Jak na diváckou odpověděl? Nabízí prý Trumpovi i Putinovi jako místo setkání Prahu a navrch může „přihodit“ Lány. Zeman vypočítával, že s Trumpem bude mluvit v dubnu, s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v květnu a s Putinem v listopadu.

„Víte, jsem ruský agent, a jmenovitě Vladimira Vladimiroviče Putina,“ odpověděl Miloš Zeman rusky během svého oficiálního oznámení kandidatury na dotaz ruské novinářky ze stanice Pátý kanál v její mateřštině. Reportérku zajímalo, zda si český prezident udrží svůj často kritizovaný vstřícný postoj k Rusku.

Právě okolo vztahu k Rusku se točil i divácký dotaz v pořadu S prezidentem v Lánech. „Pokud se znovu stanete prezidentem, v což já a většina vašich příznivců věříme, že se stane, pozvete po Trumpovi na Hrad i Vladimíra Putina? Určitě bychom to rádi přivítali a Rusko je náš, hned po Číně, velký obchodní partner,“ tázal se Zemana Martin Jirků z Brna.

„Já už jsem dostal několik námětů na setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina, případně i čínského prezidenta. Já jsem na to skromně odpověděl, že Česká republika není pupek světa, že maximum, co mohu udělat, je říci těmto prezidentům při svých setkáních s nimi: Podívejte se, kdybyste se chtěli setkat se svým protějškem, Praha je krásné město,“ odpověděl Zeman.

Jeho nabídka tím neskončila. „Nabízím vám kromě toho i zámek v Lánech, kde budete mít pro takové jednání klidnou atmosféru,“ doplnil Zeman.

Český prezident připomněl, že se připravuje setkání Trump - Putin na Islandu. „Nemám právo ani drzost vynucovat takové setkání zrovna v Praze. Ale nabídnout to samozřejmě můžu,“ uvedl Zeman.

Miloš Zeman má letos v plánu navštívit USA, Čínu či Vietnam. Právě na Čínu přišla řeč během Zemanovy tiskovky na Hradě. Doprovodit by ho tam měl tentokrát miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner.

„S panem Kellnerem jsem se samozřejmě nebavil o financování (kampaně - pozn. redakce). Vzhledem k tomu, že jeho podnikatelské záměry jsou nejenom v Rusku a Číně, ale že se začaly promítat i do Spojených států, ho pochopitelně zajímala otázka mých návštěv do těchto zemí,“ řekl k tomu Zeman, který se nedávno na Hradě s Kellnerem sešel.

Kam ještě Zeman zamíří? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek