Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman není jako Beneš v roce 1948. Bude jednat, píše Jiří Ovčáček

Zeman není jako Beneš v roce 1948. Bude jednat, píše Jiří Ovčáček

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes spustil webové stránky, na nichž hodlá „politicky nekorektně“ komentovat k soudobému dění. Aktuální vládní krize mu hned dala možnost se vyjádřit. Ovčáček se zastal prezidenta Zemana, který dle něho kvůli odvolání Andreje Babiše z postu ministra financí čelí „brutální kampani“ premiéra Bohuslava Sobotky a šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska.

Ovčáček nejprve na stránkách Hradu zveřejnil, že prezident Zeman neodvolá Andreje Babiše, protože by tím porušil koaliční smlouvu. Podle ústavních právníků však prezident musí Babiše odvolat na žádost premiéra. Pokud by tak neučinil, vystavuje se žalobě k Ústavnímu soudu.

Informace o rozhodnutí Hradu se po zveřejnění ocitla pod palbou kritiky. Jiří Ovčáček na nastalou situaci nejprve reagoval na svém twitteru a následně zveřejnil první komentář na svém nově spuštěném webu „Svobodný názor“.

Podle Ovčáčka není podstatou vládní krize snaha odvolat Andreje Babiše. Hradní mluvčí obvinil premiéra Bohuslava Sobotky a šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska, že se krizí snaží zdiskreditovat prezidenta Zemana. „Hlavním terčem bezskrupulózní kampaně je pan prezident. Ano, Sobotka s Kalouskem udělají doslova vše, aby nebyl Miloš Zeman znovuzvolen. Z takové představy mají kopřivku!“ tvrdí Ovčáček.

Svůj argument Ovčáček odůvodnil tím, že „pan prezident nehledí na přání stranických sekretariátů a neposlouchá jejich příkazy“. Mluvčí vyjádřil přesvědčení, že „pan prezident brutální kampani Slávka a Mirka nepodlehne. Není Edvard Beneš verze 1948. Bude jednat ústavně odpovědně. Tedy jednat, jednat a jednat!“ zdůraznil Ovčáček.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek