Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman omilostnil pětkrát trestaného zloděje. Další by mohl být Kajínek

Zeman omilostnil pětkrát trestaného zloděje. Další by mohl být Kajínek

Kdo je muž, kterému Miloš Zeman minulý týden udělil milost? Sedmkrát trestaný zločinec, který má v rejstříku hlavně majetkovou trestnou činnost. Poslední přečin si odpykával od loňského března, po několika měsících mu však soud trest přerušil kvůli pokročilé rakovině plic, která vyžadovala speciální léčbu. Prezident následně vězni minulý týden udělil milost. A další by prý mohl být Kajínek.

Omilostněného muže naposledy pravomocně odsoudila pardubická pobočka královéhradeckého soudu loni v březnu, a to za krádež, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování. Soudci ho poslali do druhého nejpřísnějšího typu věznice.

Už o tři měsíce později se ale muž kvůli závažné chorobě dostal dočasně na svobodu. Podle lékařské zprávy Vězeňské služby má zhoubný nádor na plicích a loni v květnu podstoupil radioterapii gama nožem kvůli nově zjištěným metastázám na mozku. „Onemocnění vyžaduje další léčení ve specializovaném pneumoonkologickém centru a jeho prognóza je velmi nejistá," konstatovali lékaři.

Vězeňská služba onkologickou péči vlastními silami neposkytuje a její zajištění mimo vězeňské nemocnice označuje za ekonomicky nákladné i personálně náročné.

Zeman v prezidentské funkci zatím udělil sedm milostí, většinu zdůvodnil právě vážným zdravotním stavem odsouzených. V jednom případě dal milost na základě papežské výzvy ženě, která se ve vězení starala o dítě. Minulý týden uvedl, že zvažuje milost také pro doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek