Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman se v Pekingu sešel s Putinem. V listopadu za ním pojede do Moskvy

Zeman se v Pekingu sešel s Putinem. V listopadu za ním pojede do Moskvy

Prezident Miloš Zeman se v Pekingu sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, informoval na svém twitterovém účtu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Šéf Kremlu později oznámil, že za ním český prezident v listopadu přijede do Moskvy. 

Prezidenta na jednání s Putinem doprovodili jeho kancléř Vratislav Mynář, hlavní šéfporadce Martin Nejedlý či ministr průmyslu Jiří Havlíček. V ruské delegaci je ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Podle Jiřího Ovčáčka spolu prezidenti probírali témata související s terorismem a ekonomickou spoluprací. 

K ekonomickým vztahům Putin dle agentury TASS uvedl, že „bez ohledu na pokles předchozích let se začátkem letošního roku obchodní obrat zvýšil o 44 procent“. Dle jeho názoru je to dobré znamení a dobrý trend, který je třeba zachovat. Český prezident přičítá růst obchodní výměny přílivu ruských turistů do ČR. 

Došlo také k debatě o Zemanově návštěvě Moskvy. Prezident už dříve zmínil, že by chtěl Rusko navštívit ještě tento rok. Návštvěva se zřejmě uskuteční. Putin dle agentury TASS uvedl, že setkání v Pekingu chápe jako součást přípravy listopadové návštěvy Zemana v Rusku. Českému protějšku poděkoval za rozvoj česko-ruských vztahů. Podle Putina se bez ohledu na „složitosti“ udržují na vysoké úrovni.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek