Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemana chce z Hradu vystrnadit další muž, kterého Češi neznají. Tvrdí, že už má jistou podporu senátorů

Zemana chce z Hradu vystrnadit další muž, kterého Češi neznají. Tvrdí, že už má jistou podporu senátorů

Bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka, diplomat Karel Štogl, se už pár měsíců netají ambicemi stát se prezidentem. Teď prý pro svoji kandidaturu sehnal potřebnou podporu. „Podporu už mi přislíbil dostatečný počet členů horní komory,“ řekl Štogl pro Radiožurnál.

„Primárně se snažím oslovovat senátory sociální demokracie, kde jsem byl téměř dvacet let členem. Spoustu senátorů sociální demokracie znám osobně. Mám ale i přísliby ze strany senátního klubu KDU-ČSL a od několika nezávislých senátorů,“ řekl Radiožurnálu Štogl.

Jako jednoho z domluvených senátorů, kteří jeho kandidaturu podporují, Štogl označil sociálního demokrata Jana Hajdu. Ten to ale nechtěl komentovat, minimálně do doby, než se ČSSD rozhodne, zda v boji o Hrad nasadí vlastního kandidáta.

K tomu, aby mohl kandidaturu oficiálně podat, musí Štogl získat podporu dvaceti poslanců, deseti senátorů či padesát tisíc podpisů občanů. Štogl uvedl, že pokud by ho senátoři nepodpořili, počítá se sběrem podpisů veřejnosti. „Dobrovolnickou síť na to mám,“ říká.

„Chci porazit Miloše Zemana. Cítím se na vrcholu svých fyzických a duševních sil a myslím si, že mám velkou šanci uspět. Mám schopnost lidi spojovat a dostat z nich metodou cukru a biče to nejlepší, co v nich je,“ zdůvodnil v březnu Štogl svou kandidaturu pro server Neovlivni.cz.

Kandidaturu na prezidenta České republiky oznámil současný prezident Miloš Zeman, o post se rovněž ucházejí třeba textař a bývalý majitel sázkové kanceláře Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš či lékař a občanský aktivista Marek Hilšer.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek