Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemana při cestě za Trumpem doprovodí ministři. Do letadla vezme i Babiše a Chovance

Zemana při cestě za Trumpem doprovodí ministři. Do letadla vezme i Babiše a Chovance

Prezidenta Miloše Zemana doprovodí při dubnové cestě do USA, kde se sejde s Donaldem Trumpem, i ministři financí a vnitra – Andrej Babiš a Milan Chovanec, kteří spolu nemají právě nejlepší vztahy. Hradní mluvčí oznámil, že Zeman vyhověl jejich žádostem o začlenění do delegace.

Zeman poletí do USA ve druhé polovině dubna. Součástí jeho cesty bude návštěva Bílého domu, kde bude poprvé jednat s Donaldem Trumpem.

Americký prezident pozval českou hlavu státu na návštěvu v prosinci. Za minulé administrativy se Zeman přijetí v bílém domě nedočkal. K obratu podle něj přispěly názory, které má se svým americkým protějškem v řadě témat podobné, i skutečnost, že se český prezident jako jeden z mála vrcholných politiků otevřeně postavil na Trumpovu stranu už během americké volební kampaně.

Zeman se s Trumpem shoduje například v požadavku na omezení imigrace z islámských zemí. Uvítal například kontroverzní Trumpův dekret, který zakázal občanům sedmi států cestování do USA. Oba prezidenty spojuje i kritický postoj vůči médiím.

Hrad zatím nezveřejnil program Zemanovy cesty a není tak zřejmé, jak velké části se ministři přímo zúčastní a s kým budou jednat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek