Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanova úderka Mynář-Kruliš tlačila na elitní policisty, aby otevřeli Kajínkův případ. Sháněli munici pro volební kampaň

Zemanova úderka Mynář-Kruliš tlačila na elitní policisty, aby otevřeli Kajínkův případ. Sháněli munici pro volební kampaň

Podle serveru iRozhlas.cz se hradní kancléř Vratislav Mynář a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš před dvěma roky snažili, aby policie znovu otevřela případ odsouzeného vraha Jiřího Kajínka. Radiožurnálu to sdělily tři na sobě nezávislé policejní zdroje a zachytily to i policejní odposlechy. Hrad tak podle zdrojů chtěl rozvířit pochybnosti kolem případu, kterými by prezident Miloš Zeman mohl argumentovat, až dá Kajínkovi během předvolební prezidentské kampaně milost.

Podle požadavků Hradu měl kauzu otevřít tým Tempus, který má na starosti starší neobjasněné případy. „Přišli před dvěma lety a říkali, že pokud by Tempus, který má dobré jméno, ukázal na možné pochybnosti v případu Kajínek, vypadalo by to lépe, a pomohlo by to prezidentovi v předvolební kampani, až pustí před volbami Kajínka na svobodu,“ popsal Radiožurnálu zdroj. Policie představám Hradu nevyhověla a případ neotevřela, Miloš Zeman přesto Kajínkovi před časem milost skutečně dal.

Oba Zemanovi muži popírají, že by s policisty o případu Jiřího Kajínka vůbec jednali a odmítli se o kauze s Radiožurnálem bavit. „Strašná hloupost, nikdy jsem na tohle téma nejednal a prominutí trestu pana Kajínka nemá s volbou prezidenta nic společného,“ napsal Vratislav Mynář bez dalších podrobností. Vladimír Kruliš, o němž se v posledních dnech psalo v souvislosti s nehodou v policejním BMW, v textové zprávě radiožurnálu zase napsal, že „nic takového určitě nedělal, ani před dvěma lety, ani jindy“.

Podle serveru iRozhlas však prezidentovi muže při hovorech s policisty zcela náhodu zachytily i policejní odposlechy. V rámci kauzy Vidkun totiž dnes již zaniklý protimafiánský útvar odposlouchával tehdejšího šéfa celorepublikové kriminálky Milana Pospíška.

Štěnice pak nahrály, že po něm zástupci Pražského hradu požadovali, aby se případ Kajínek znovu otevřel. „Je tam nahrané, že to chtěl Miloš Zeman prostřednictvím Vratislava Mynáře po Milanu Pospíškovi,“ tvrdí jeden ze zdrojů obeznámených s vyšetřováním.

Popíšek kauzu nechtěl komentovat s tím, že už u policie není. Informaci popřelo i policejní prezidium, kam tým Tempus spadá. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek