Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanův oblíbenec Čuba chybí v Senátu už devět měsíců. Pobírá plný plat, politici se ho chtějí zbavit

Zemanův oblíbenec Čuba chybí v Senátu už devět měsíců. Pobírá plný plat, politici se ho chtějí zbavit

Senátor František Čuba (SPO, 81) nerozhodoval o normách posuzovaných Senátem už přes devět měsíců. Navíc dál pobírá plat v plné výši, tedy více než 120 tisíc korun měsíčně. A to se přestává líbit vedení horní parlamentní komory, jenže účinné páky na něj nemá. Čubův stranický šéf Jan Veleba (SPO) si s ním hodlá promluvit až příští týden, navíc za ním odjede i se zbytkem senátorského klubu přímo na Moravu. Čubova budoucnost v Senátu prý ale není důvodem cesty.

Nepřítomen, nepřítomen, nepřítomen. Záznam o hlasování v Senátu se stává u jména Františka Čuby jednotvárným. Nejstarší aktuálně sloužící senátor se stále nezotavil z operace trávicího traktu natolik, aby přicestoval do Prahy na plenární jednání. Jen na cestovních náhradách přitom po dobu své nepřítomnosti vyinkasoval už 360 tisíc korun. Chybí totiž už více než devět měsíců, alespoň podle záznamů z hlasování.

„Záznamy přesně zachycují hlasování senátora na plénu, technicky vzato jsou závislé na vsunutí osobní karty senátora do hlasovacího zařízení. Zmýlení těchto záznamů se nedá zcela vyloučit, ale zatím jsme to nezaznamenali,“ řekla Blesk.cz k možnosti technické chyby mluvčí Senátu Eva Davidová.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek