Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena, kterou v Praze zasáhl blesk, zemřela. Dnes přijdou další bouřky

Žena, kterou v Praze zasáhl blesk, zemřela. Dnes přijdou další bouřky

Žena, kterou minulý týden ve středu zasáhl blesk na pražském Střížkově, v úterý zemřela. Serveru Novinky.cz to dnes sdělila mluvčí nemocnice, kde byla žena hospitalizována.

Ročně je bleskem v Česku zasaženo několik lidí. Mluvčí záchranářů Ondřej Franěk ČTK řekl, že zásah člověka bleskem ve městě mezi domy je ojedinělý.

Dnes hrozí silné bouřky znovu. Výstraha meteorologů nově platí ve všech krajích do 23:00. Bouřky může doprovázet krupobití, silný vítr s nárazy okolo 70 kilometrů v hodině a přívalové srážky s úhrny až 30 milimetrů. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň kvůli očekávanému dešti zrušil varování před vznikem požárů na jižní Moravě.

„Přes naše území postupuje k východu frontální vlna. Za ní se ve vlhkém a instabilním vzduchu budou vytvářet bouřky," uvedli meteorologové. Bouřky by podle nich měly ustávat k večeru.

Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst nebo sklepů. Lidé by také kvůli nárazovému větru měli zajistit okna, dveře a odstranit nebo upevnit volně položené předměty, například zahradní nábytek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek