Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zimola si může oddychnout. Policie ho kvůli stavbě domu v Lipně nebude stíhat

Zimola si může oddychnout. Policie ho kvůli stavbě domu v Lipně nebude stíhat

Případ financování stavby rekreačního domu bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) v Lipně nad Vltavou policie uzavřela. Nikoho stíhat nebude. Potvrdila se moje nevina, říká Zimola. Případ měl podle něj politické pozadí.  Zimola bude v neděli usilovat o funkci předsedy ČSSD, případné angažmá v nejvyšších stranických funkcích podmiňoval tím, že policie ukončí tuto kauzu.

Případ kolem stavby rekreačního domu v Lipně nad Vltavou stál za pádem krajské koalice na jihu Čech loni na jaře. Opozice poukazovala na to, že Zimolovi nechal postavit dům Martin Bláha, který byl ředitelem krajské organizace Jihočeské nemocnice, za což pobíral roční odměny sedm milionů korun. Zimola se domnívá, že celá záležitost kolem stavby domu je vykonstruovaná a měla sloužit k jeho politické likvidaci.

 

„Teď už musí být každému jasné, že o nic nešlo. Byla to politická záležitost, která stála i za tím, že jsem skončil ve funkci hejtmana. Chtěl bych poděkovat policii za rychlé prověření celé věci," uvedl.

Zimola si kvůli celé záležitosti nechal udělat audit, zda postupoval správně. Podle něj za objekt zaplatil 4,5 milionu korun, což je cena nepatrně vyšší než cena obvyklá. Zimola také uvedl, že na pořízení nemovitosti použil své úspory a vzal si úvěr.

Loni na jaře se i kvůli této kauze rozpadla jihočeská krajská koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 a Zimola následně neusiloval o znovuzvolení hejtmanem. Ve funkci ho nahradila jeho stranická kolegyně Ivana Stráská, členy nové koalice byli sociální demokraté, Jihočeši 2012, lidovci a Pro Jižní Čechy.

„Už více než týden jsem tušil, že policie případ odloží. Měl jsem tyto informace od krajského úřadu. Dnes jsem si písemné potvrzení s tímto závěrem od policistů přebral a celá věc je tím pro mě uzavřena," uvedl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek