Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Zlom mu pár kostí!“ Internet šokovalo video, muž na něm poštvává holčičku proti Romům a muslimům

„Zlom mu pár kostí!“ Internet šokovalo video, muž na něm poštvává holčičku proti Romům a muslimům
 

Po sociálních sítích se šíří video, které šokovalo a pobouřilo spousty Čechů. Malá holčička na něm za povzbuzování neznámého muže mlátí baseballovou pálkou do polštáře, který má představovat „cikána nebo muslima“. Případem se už zabývá policie.

„Jdu bít polštář,“ říká na videu dívka. „A budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?“ navádí ji neznámý muž, který scénku natáčí. „Jo“, přitaká dívka a začne mlátit baseballovou pálkou do polštáře. „Počkej, jenom mu zlom pár kostí, nezabij ho,“ krotí ji muž.

„Co jsou cikáni?“ ptá se dívky a ona odpoví: „Zlí“. Taková odpověď ale muži nestačila a tak holčičku nabádal k další reakci. „Jsou to zmr*di,“ nerozpakuje se říct holčička.

Video se objevilo na facebookovém profilu člověka, který si říká Olloph Samorost. Ten ale autorem klipu není. V rozhovoru pro Blesk.cz uvedl, že ho stáhl ze soukromého profilu člověka, který video nahrával.

„To video mi doporučila kamarádka, a já jsem se nějakým způsobem propracoval na ten profil, který byl zamčený. Profil byl nastavený na nejvyšší soukromí, já jsem ho ale nějak stáhnul a následně publikoval,“ popsal Olloph Samorost (skutečným jménem Miloš) cestu, jak se k šokujícím záběrům dostal.

„Já jsem správcem stránky výroky slušných Čechů, kde nějakým způsobem shromažďujeme a následně publikujeme to nejhorší z českého internetu, co se týče rasismu, xenofobie a dalších osobních věcí,“ řekl Miloš také pro Blesk.cz

Není možné určit, nakolik jsou záběry autentické, a zde nejde o manipulaci s cílem upoutat pozornost. S touto možností pracuje i policie, která už záběry a původ materiálu vyšetřuje.

Video shlédly za krátkou dobu tisíce lidí, kteří jím jsou podobně jako Olloph Samorost znechuceni. Někteří v diskuzi píší, že materiál předali policii. Na podivný způsob výchovy údajně hodlají upozornit také sociálku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek