Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zpackaný zákon záložákům ubral na odměnách a komplikuje jim život

Zpackaný zákon záložákům ubral na odměnách a komplikuje jim život

Nový zákon o aktivních zálohách měl zvýšit příjmy mužů a žen sloužících v těchto jednotkách a přilákat tak další zájemce. Dopadlo to opačně. Stěžují si hlavně rezervisté s nižšími platy a rodinami. Nový zákon komplikuje i výcvik, přitom měl službu zatraktivnit. Ministerstvo obrany slibuje nápravu.

Podle armádních statistik si finančně pohoršilo 58 procent záložáků, dvě stovky o více než 3 500 korun. Navíc se snížily jejich hodnosti a poklesla intenzita výcviku. Nyní má vojsko 1 490 aktivních rezervistů, jejich počet chce postupně zvýšit na pět tisíc. Se současnou normou je to však nereálné.

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) nevylučuje, že změnu zákona prosadí ještě v tomto volebním období. „Jsou tam nedodělky, které je potřeba odstranit. Některé záležitosti, které komplikují záložákům život, jsou absurdní,“ řekl na jednání výboru pro obranu Poslanecké sněmovny.

I když se příslušníkům záloh od poloviny minulého roku zvýšil roční paušál ze šesti na osmnáct tisíc, kompenzace za cvičení už neodpovídají příjmům z jejich civilního zaměstnání či podnikání. Nově se stanovují podle hodností, které odpovídají normám platným v celé armádě.

Celý článek si přečtěte na webu E15.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek