Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

České dráhy zpřísní podmínky pro vracení jízdenek. Dvacetiminutové zpoždění už nebude argumentem

České dráhy zpřísní podmínky pro vracení jízdenek. Dvacetiminutové zpoždění už nebude argumentem

Podle serveru Aktuálně.cz ukončí České dráhy od poloviny září svou benevolentní politiku ohledně možnosti vrácení jízdenek kvůli sebemenšímu zpoždění. Nyní budou moci cestující jízdenku vrátit jen v případě, že vlak přijede k nástupišti o více než půl hodiny později. Další změny chytá společnost v oblasti rušení jízdenek, to by mělo být naopak jednoduší a možné i čtvrt hodiny před plánovaným odjezdem. 

Doposud České dráhy vracely plnou cenu jízdenky všem cestujícím, kteří se kvůli zpoždění vlaku rozhodli například využít alternativní dopravu. Podle Aktuálně.cz budou tyto podmínky od 15. září přísnější. Získat zpět peníze se podaří jen těm, kterým na nástupiště přijede vlak o více než 30 minut později, případně těm, u kterých je předpoklad, že do cíle dorazí o 60 minut později.

Podle Českých drah se ale jedná jen o krok, který je srovná s konkurencí. Radek Joklík z tiskového oddělení společnosti navíc serveru Aktuálně.cz připomněl, že pravidla jsou vstřícnější, než by mohla být. „Vyhláška o přepravním řádu pro veřejnou drážní a silniční osobní dopravu uvádí, že zákazník má právo na vrácení jízdného v případě, že se jeho spoj opozdí na odjezdu z nástupní stanice 60 a více minut.“ 

Na druhé straně ale České dráhy zjednoduší možnost vrácení nebo bezplatné výměny jízdenek zakoupených přes e-shop. Ty bude možné vrátit až 15 před plánovaným odjezdem spoje, peníze pak automaticky poputují na účet, ze kterého byly odeslány. Zároveň s touto inovací ale přijde ze strany dopravce i zpřísnění podmínek. Jízdenky zakoupené přes e-shop nebude možné využít na jakýkoli spoj na dané trase. Zákazníci si budou muset vybrat konkrétní čas, ve kterém chtějí odjet, od té doby také začne jízdenka platit, pokud využijí pozdější spoj, nebude už možné jízdenku vrátit. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek