Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

České lázně loni navštívilo o desetinu více návštěvníků

České lázně loni navštívilo o desetinu více návštěvníků

Do tuzemských lázní loni přijelo o desetinu více návštěvníků než v roce 2016, celkem 855.000 hostů. Mezi lázeňskými klienty mírně převažovali domácí hosté, necelých 47 procent tvořili cizinci. V tiskové zprávě to dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Největší zájem o české lázně mají Němci. V loňském roce jich do lázeňských ubytovacích zařízení přijelo 199.000. Z Ruska dorazilo 65.000 hostů. A na třetí pozici se umístil Tchaj-wan s 18.000 hosty, uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ Pavel Vančura.

Hosté vloni strávili v lázních celkem 7,4 miliónu nocí. Nejčastěji návštěvníci do lázní jezdí ve třetím čtvrtletí roku. Nejoblíbenější jsou lázně v Karlovarském kraji jako Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov. Spolu s léčivými prameny je kraj bohatý i na přírodní minerální vody.

Cestovní ruch je v Karlovarském kraji jedním z nejvýznamnějších odvětví. Lázeňství udělalo z tohoto regionu cílovou destinaci pro řadu hostů z Česka i z ciziny. V minulém roce přijelo do tamních lázní 522.000 hostů, převážně ze zahraničí, řekla místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

V Karlovarském kraji se loni rekreovalo v lázních 522.000 lidí, ve Zlínském kraji 66.000 a v Olomouckém kraji 58.000.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek