Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dopravní kolaps v Evropě: Dálnice z Německa do Itálie stojí, na chorvatské hranici strávíte hodiny

Dopravní kolaps v Evropě: Dálnice z Německa do Itálie stojí, na chorvatské hranici strávíte hodiny

Evropa zažívá jeden z nejnáročnějších dnů pro řidiče, kteří se z Česka, Německa nebo Rakouska vydávají na jih. Kolony se tvoří hned na několika místech, problémy hlásí rakouská dálnice A10 směrem na Villach a před turnelem Karawenken. Dvě hodiny pak stráví řidiče na slovinské hranici při přejezdu do Chorvatska. 

Co by dnes řidiče mohlo čekat, naznačilo už stručné varování německého autoklubu ADAC z tohoto týdne. „Zůstaňte doma, pokud není nezbytné, abyste svou dovolenou zahájili nyní. Zácpy se mohou tento víkend vyhrotit,“ uvedl autoklub na svém webu.

V Německu jsou kolony na jižním směru mnichovského obchvatu a zablokovaná byla před polednem prakticky celá dálnice A8 mezi Mnichovem a Rosenheimem a dálnice A3 u Deggendorfu směrem na Pasov.

Itálie hlásí velké kolony na brennerské dálnici A22 ve směru do centrálních částí země a rovněž u Benátek, Bibione a Boloni.

360p
V Chorvatsku kolabovala doprava už minulý týden

V Maďarsku v dopoledních hodinách sílil provoz na obchvatu Budapešti a se zdržením je třeba počítat mimo jiné na rakousko-maďarských hranicích.

V Rakousku se podle ÚAMK řidiči zdrží na příjezdu do Vídně ve směru od Mikulova, na dálnici A9 před tunelem Kienberg a Selzthal ve směru na Graz, na taurenské dálnici A10 ve směru na Villach a před tunelem Karavanky. Silný provoz je i přímo ve Vídni.

Ve Slovinsku je dvouhodinové zdržení na hraničním přechodu Macelj ve směru do Chorvatska. Doprava kolabuje na hraničních přechodech Dragonja a Plovanija ve směru na Istrii, na kterých je čekací doba až několik hodin.


Z Chorvatska byly kolem 11:00 SELČ hlášeny dvě nehody u jižní části tunelu Sveti Rok a kolony se tvoří v obou směrech. Kolona stojí také před tunelem Učka ve směru z Istrie na Rijeku. Další dopravní nehoda provázená kolonami se stala ve městě Žaborič pod Šibenikem. Kolona jsou rovněž před mostem na ostrov Krk, v Omiši, v obci Podstrana a před tunelem Svatý Ilja a doprava kolabuje na Makarské.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek