Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jídlo, nákupy, adrenalin. 6 věcí, které byste měli zažít během návštěvy Dubaje

Jídlo, nákupy, adrenalin. 6 věcí, které byste měli zažít během návštěvy Dubaje

Když se řekne Dubaj, každý si vybaví teplo, ropu a nejvyšší budovu světa Burdž Chalífa. Jeden z arabských emirátů ale láká i na jiné zážitky. INFO.CZ je vyzkoušelo a vybralo pro vás šest nejzajímavějších věcí, které můžete v Dubaji navštívit či zažít.

Centrum šejka Mohammeda pro kulturní porozumění

V historické čtvrti Al Fahidi stojí zrestaurovaná větrná věž. A v ní se nachází prostor, kde se dozvíte vše podstatné o místní kultuře. Doporučujeme si zaplatit „kulturní snídani“ nebo „kulturní oběd“. Poznáte nejen tradiční dubajská jídla, ale i způsob, jakým je domácí konzumují. Zaujme i přednáška hostitele o společných rysech islámu s jinými náboženstvími.

Pouštní safari

Na oběd v Centru šejka Mohammada můžete s určitým odstupem navázat dobrodružnou jízdou džípem po pouštních dunách. Řidič vás proveze písečným královstvím, a když budete chtít, připraví pro vás organizátoři také posezení s občerstvením u západu slunce. Zážitek prodlouží také večeře v pouštním kempu s možností vyzkoušet tradiční arabské oděvy nebo třeba tetování hennou.

Dubai Parks and Resorts

Dubajské zábavní parky jsme detailně rozebrali již v minulém článku. Patří však i do přehledu toho nejlepšího. Zvláště dětem připraví hodiny zábavy. Je dokonce možné, že je nestihnete projet za jediný den a s chutí se na místo vrátíte. Kromě Legolandu jsou tu například parky věnované filmům. Ať už hollywoodským nebo bollywoodským trhákům.

Dubai Marina

Přes sedm kilometrů dlouhá promenáda nabízí zážitek především milovníkům procházek a architektury. Můžete si zde dát večeři v některé z mnoha restaurací a následně se projít kolem všudypřítomných majestátních mrakodrapů.

Dubai Mall

Kdo raději nakupuje, neměl by vynechat Dubai Mall. Velkolepé obchodní centrum stojí na ploše 1,1 milionu metrů čtverečních hned vedle Burdž Chalífy a slouží také jako přístup na nejvyšší světovou budovu. Naleznete zde přes 1200 obchodů nejrůznějších značek a zaměření. Součástí centra je také největší podmořské akvárium světa nebo vodní zoo.

Fontána

Pokud do Dubai Mall zavítáte večer, spojte nakupování i s vizuálním zážitkem. V samém centru města se mezi 18. a 23. hodinou konají působivé vodní produkce. Voda tu za doprovodu světel doslova tančí na arabskou a světovou hudbu.