Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kde najdete ty nejkrásnější pláže Chorvatska?

Kde najdete ty nejkrásnější pláže Chorvatska?
 

Každým rokem vyráží tisíce Čechů do Chorvatska za krásným počasím a především za průzračně čistým mořem. Mnohé turisty však může tato země odradit svým skalnatým a zdánlivě nepřístupným pobřežím s nepříjemným vstupem do moře. Nenechte se mýlit. I v Chorvatsku se najdou nádherné pláže plné jemného písku nebo příjemných oblázků. A není jich málo! Přinášíme vám přehled těch nejhezčích, které si užijí i ti největší perfekcionisté. 

Pláže Istrijského poloostrova

Istrie je jednou z nejnavštěvovanějších částí země, kam míří turisté z Čech, což je dáno především relativně krátkou vzdáleností od našich hranic. Mezi nejznámější letoviska patří Rabac, Medulin, Poreč a Umag. A právě na Rabac a Medulin máme spadeno.

MedulinMedulinautor: www.ubytovanivchorvatsku.cz

Rabac a krásná pláž Girandella

Příjemné letovisko Rabac se nachází na jihovýchodním pobřeží poloostrova. V jeho blízkosti leží pláž Girandella, která je tvořena oblázky. Příjemné na ležení jsou také betonové desky nebo velké kusy kamenů, které leží opodál. Můžete si tu pronajmout plážová lehátka, vyzkoušet vodní lyžování nebo si zahrát volejbal. Jsou zde restaurace, kde se můžete osvěžit, a samozřejmostí je úžasně čisté moře. A to vše najdete jen 1,5 km od populárního Rabacu, odkud vede na pláž promenáda. V příjemném letovisku se to jen hemží kulturou, historií i zábavným nočním životem. 

Medulin: krásné místo pro rodinnou dovolenou

Zatímco Rabac hojně vyhledávají mladí návštěvníci, Medulin je skvělé místo pro rodiny s dětmi. Malé rybářské městečko ležící jen kousek od Puly představuje dokonalou lokalitu pro strávení klidné letní dovolené. Zdejší pláž je písečná, a proto velmi vhodná pro děti. I tady si můžete vyzkoušet vodní lyže nebo se potápět za bohatým podmořským světem. Medulin má také krásnou promenádu a skvělé gastronomické zázemí. A když vás jednoho dne přestane dokonalá pláž bavit, vypravte se  na jednodenní poznávací výlet třeba do historické Puly.

BaškaBaškaautor: www.ubytovanivchorvatsku.cz

Vela Plaža v Bašce: klenot ostrova Krk

Kvarner je region na severu Chorvatska, do kterého spadá několik krásných ostrovů. Jedním z nich je ostrov Krk, na němž najdete pláž, jež je mnohými považovaná za vůbec tu nejkrásnější z celého Chorvatska. Namiřte si to k letovisku Baška a rozhodně ji neminete. Jmenuje se Vela Plaža a táhne se podél celého letoviska. Je 2 kilometry dlouhá a převážně ji tvoří drobné kamínky a hrubší písek. To, co ji dělá ještě krásnější, je úžasný výhled na pohoří Velebit, které se tyčí na pevnině.

Makarská riviéra: plážový ráj

Přestože je v Chorvatsku ještě mnohem více nádherných pláží, než zde můžeme popsat, naše putování po těch absolutně TOP zakončíme na Makarské riviéře. Přestože leží již více na jihu, mnoho českých turistů neváhá ani chvíli a cestu do této úžasné lokality s radostí podnikne.

BrelaBrelaautor: www.ubytovanivchorvatsku.cz

Podgora a její oblázkové dlouhé pláže

V srdci Makarské riviéry leží letovisko Podgora, které je vyhlášené dlouhými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Na některých místech najdete také příjemný písek. Pláže lemují vzrostlé borovice, které slouží jako přírodní stín, kde si můžete hovět celý den. Místo je také skvělé pro potápění, jachting a windsurfing. Malebné okolí napomohlo tomu, že si tato lokalita získává čím dál více srdcí turistů. Nad městem se tyčí vysoké štíty majestátního pohoří Biokovo, které nejen tomuto místu, ale celé riviéře dodává na dramatičnosti. 

Letovisko Brela: exkluzivní destinace

Absolutní perlou Makarské riviéry, jednou z nejnádhernějších pláží Evropy a možná i světa je pláž Punta Rata u letoviska Brela. Je tvořena oblázky a lemovaná krásnými borovicemi. Městečko Brela má působivou okolní krajinu a díky svěžímu mistralu tu ani v létě nezažijete nesnesitelné horko. Musíte být však smíření s tím, že Brela je považována za exkluzivní destinaci, proto zde nenajdete odlehlá místa, kde byste si mohli užívat soukromí. Místo je v sezóně zkrátka plné turistů, kteří vědí, za čím sem jedou. 

BračBračautor: www.ubytovanivchorvatsku.cz

Soukromí hledejte spíše na ostrovech

Nádherné pláže najdete také na nedalekých ostrovech, mezi které patří Hvar, ostrov Brač, nebo Vis. Z Makarské riviéry sem pravidelně plují lodě a není proto problém vypravit se sem na den či dva. Zde se vám jistě naskytne větší pravděpodobnost najít menší opuštěnou pláž v zátoce, která bude na jeden den patřit jen vám. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek