Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejdelší lanový skluz světa. Poblíž Ománu se bude „létat“ až 150 kilometrovou rychlostí

Nejdelší lanový skluz světa. Poblíž Ománu se bude „létat“ až 150 kilometrovou rychlostí

Spojené arabské emiráty mají další zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Vlastní nejdelší lanový skluz světa, který bude v provozu od pátku. Trasa v emirátu Rás al-Chajma je dlouhá 2,8 kilometru a uživatelé na ní můžou dosáthnout rychlosti až 150 kilometrů v hodině. Informovala o tom agentura Reuters, s odvoláním nazdroje SAE.

V SAE turisty láká zejména pompézní Dubaj nebo hlavní město Abú Zabí, ale v tomto případě se budou muset vydat dál na sever, do blízkosti Ománu.

Skluz vybudovaný v emirátu Rás al-Chajma začíná ve výšce 1680 metrů nad mořem poblíž vrcholu hory Džabal Džajs. Emiráty doufají, že touto atrakcí přilákají návštěvníky i do méně známé lokality.

Zdoláním lanového skluzu v SAE se může potěšit ročně až 100 000 lidí. Není sice vyhlášeno žádné věkové omezení, ale na lano budou puštěny pouze osoby vysoké nejméně 1,22 metru a ne těžší než 150 kilogramů.

Emiráty si tuto atrakci mohou připsat k zatím známějším světovým prvenstvím, jako je nejvyšší budova světa nebo umělé ostrovy ve tvaru palmy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek