Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Saúdové turistům postaví království luxusu na moři. Odpustí si zákaz alkoholu a opalování jen pod šátkem?

Saúdové turistům postaví království luxusu na moři. Odpustí si zákaz alkoholu a opalování jen pod šátkem?

Koho už nudí ostrovy v Karibiku nebo léto na pláži v Chorvatsku, může se začít těšit na nový turistický rezort, který nabídne něco navíc. Saúdové totiž plánují vybudovat na ostrovech v Rudém moři luxusní pláže a hotely. Kromě špičkového ubytování, ale chtějí návštěvníkům nabídnout také exkurze ke korálovým útesům, sopkám a výlety k památkám UNESCO. Výstavba má začít za dva roky, zatím ale není jasné, zda i na ostrovech budou platit pro turisty tak přísná pravidla jako na pevnině Saúdské Arábie.

Saúdové chtějí novou výstavbou přilákat místní i zahraniční hosty. Mnohé by ale mohla odradit pravidla, která se musejí v konzervativním království dodržovat. Ženy by měly například na veřejnosti nosit abáju, což je oděv muslimek, který dosahuje až k zemi.

Ženy vyznávající islám by navíc abáju měly doplnit i šátkem. Mezi dalšími omezeními namátkou najdou zákaz řízení, podobně jako široce platný zákaz pití alkoholu nebo absenci kin a divadel. Není ale jisté, zda by podobné restrikce zavedli Saúdové i v nových rezortech na ostrovech.

Luxusní hotely se budou nacházet na atolech, které jsou od pevniny vzdálené asi 200 kilometrů. Celý projekt je zatím jen v plánech, s budování by se ale mělo začít v roce 2019. Jako první vznikne nové letiště. Rezorty na padesáti ostrovech by měly být hotové do roku 2022.

Podle BBC musí Saúdové hledat nové příjmy do rozpočtu, protože cena nafty klesá. Přestože země má každoročně dobré příjmy díky tisícům poutníků do Mekky, rozhodl se následník trůnu vsadit na koncept luxusních rezortů na ostrovech. Mohammed bin Salmán se stal oficiálním korunním princem země v červnu letošního roku a právě on je hlavou projektu Vision 2030, který chce rozvíjet turistický ruch v zemi.

Už nyní je jasné, že Saúdové chtějí cestovatele kromě luxusu lákat i na nevšední zážitky. Mezi nabízené atrakce mají patřit korálové útesy, spící vulkány a přírodní rezervace s unikátními druhy zvířat jako Levhart arabský a vzácnými druhy ptáků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek