Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vyfoťte se se Šmoulou, postavte si mrakodrap z lega. Dubajské parky lákají na filmy i neotřelou architekturu

Vyfoťte se se Šmoulou, postavte si mrakodrap z lega. Dubajské parky lákají na filmy i neotřelou architekturu

Dávno neplatí, že by Dubaj byla destinací jen pro horních deset tisíc s vlastní jachtou. Kouzlo exotické destinace objevuje stále více Čechů. Jeden z arabských emirátů nabízí kromě moře, slunce a tepla také jiná vyžití. Mezi ně patří například propracované zábavní parky.

Malé děti nadšeně pobíhají po klimatizované hale. Pod jejich rukama vyrůstají mrakodrapy i obyčejné domy. To vše ve stínu slavných světových staveb jako indického Tádž Mahalu, pyramid v Gize či monstrózní Burž Chalífy.

Řeč je o dubajském Minilandu, středobodu místního zábavního parku Legoland. Když vstoupíte do místnosti, ocitnete se v jiném světě. Stojí tu zmenšenina města Dubaj i další světové unikáty. To vše z kostek lega.

Ostatně z lega je většina věcí v celém parku. Socha dinosaura, neotřelé dekorace (vánoční stromek byste v muslimské zemi možná nečekali) nebo třeba postava Poseidóna s typickým trojzubcem krčícího se v rohu jedné z vodních sekcí.

Zatímco Miniland je atrakcí, kterou ocení mladší i starší generace, více zábavy si v Legolandu užijí děti. Podřizuje se jim většina atrakcí. Ať už náplní nebo bezpečností, na které si místní dávají mimořádně záležet. Vidět je to třeba na horské dráze jezdící rychlostí až 60 kilometrů za hodinu.

Dubajský Legoland je součástí velkého komplexu zábavních parků Dubai Parks and Resorts. Vstupenky si můžete koupit buď jen do jednoho parku, nebo klidně do všech najednou. To přijde vhod především, pokud cestujete s různě starými potomky.

Atrakce v Legolandu totiž zaujmou skutečně spíše ty nejmladší. Na starší děti a jejich rodiče sázejí v parku Motiongate. Poté, co projdete turnikety, se před vámi otevře pohled na imitaci filmového městečka ve stylu hollywoodských studií.

Na konci vstupní ulice s názvem Studio Central, která oslavuje filmovou tvorbu jako řemeslo, se Motiongate rozděluje na čtyři svébytné části. Lionsgate připomíná snímek Hunger Games a jeho dominantou je dynamická horská dráha.

Ostatně různé variace na rychlé střídání jízdy nahoru a dolů najdete prakticky kamkoli vstoupíte. Další je třeba ve „Sherkově jeskyni“ a jiných částech pavilonu DreamWorks. Ti, co mají raději pevnou půdu pod nohama, však možná dají přednost prosté fotce s některou z animovaných postaviček.

Ty jsou sice jen v podobě soch, ale o kousek dále ve „Šmoulí vesnici“ už je to jinak. Maskoti v kostýmech Šmoulů tu rozdávají jeden snímek za druhým. A v poslední části věnované studiu Columbia Pictures si můžete vyzkoušet, jak úspěšní budete v záchraně New Yorku coby krotitelé duchů.

Stejně jako v Legolandu, i tady se lze v každé sekci stavit na občerstvení. K dispozici jsou bistra i kavárny. Restaurace jsou navíc dostupné také na promenádě, která spojuje oba parky s dalšími částmi resortu.