Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Wizz Air ruší pražskou základnu. Nově bude nízkonákladovka odbavovat jen tři linky

Wizz Air ruší pražskou základnu. Nově bude nízkonákladovka odbavovat jen tři linky

Maďarská zkonákladová aerolinka Wizz Air ruší od 14. června svou pražskou základnu. Z pražského letiště bude nadále odbavovat jen tři linky – do Londýna, do italského Bari a gruzínského Kutaisi. V současné době přitom Wizz Air z pražského letiště operuje na devíti linkách. Společnost ve své tiskové zprávě oznámila, že cestujícím, kteří už mají některý ze zrušených letů zarezervovaný, vyplatí kompenzaci ve výši 120 procent ceny letenky nebo jim nabídne náhradní let.  


Pražským zaměstnancům zajistí společnost jiné pracovní místo v rámci své sítě. Kromě České Republiky má Wizz Air své základny také na letištích v Maďarsku, Polsku nebo na Slovensku. Celkem aerolinka provozuje sedmadvacet bází a zaměřuje se přitom zejména na země střední a východní Evropy. 

„Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit český letový plán a přesunout kapacitu na jiné linky Wizz Air s vyšší poptávkou. I nadále však budeme na pražském letišti operovat tři linky a stále budeme nabízet českým zákazníkům možnost cestovat do jedinečných destinací za nejnižší možné ceny,“ komentuje uzavření pražské základny George Michalopoulos, obchodní ředitel Wizz Air.  

Konkurenční Ryanair naopak svou přítomnost v Praze posiluje. Na letišti Václava Havla bázuje dvě letadla a po poslední oznámené expanzi na podzim loňského roku létá z Prahy do čtrnácti destinací.

Minulý týden Wizz Air naopak oznámil otevření nové základny na letišti ve Vídni. V průběhu roku začne z hlavního rakouského města létat do sedmnácti destinací.