Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Železnice smrti: 5 tratí, na kterých se vám zastaví dech

Železnice smrti: 5 tratí, na kterých se vám zastaví dech

Cestujete rádi vlakem a mírné drncání českých železnic se vám omrzelo? Můžete vyrazit i do míst, kde se cesta vlakem stává plnohodnotných dobrodružstvím. Pokud vám ale vadí pohledy z výšky, raději byste se neměli příliš nahýbat z oken. Vybrali jsme pět tratí, které vás nenechají v klidu.

Nariz del Diablo (Ekvádor)

Železniční síť kolem andské hory s názvem „Ďáblův nos“ se v turistických průvodcích řadí k těm nejnebezpečnějším, přesto je ale na kolejích poměrně živo. Nariz del Diablo totiž spojuje dvě turistické oblasti a návštěvníkům nabízí i speciální vyhlídkové trasy. 

Chile Crystal Lagoons (Barma)

Úzkokolejná trať primárně určená k přepravě rud bohatých na drahé kovy vznikla v Barmě počátkem 20. století. Nyní se po železnici dlouhé zhruba 80 kilometrů za určitých podmínek mohou svézt i turisté. Po letmém pohledu na vratké mosty ale většina z nich dává přednost jiným zajímavostem.  

Ferrocarril Central Andino (Peru)

Peruánská železniční trať sice slouží hlavně k přepravě paliva a stavebních materiálů, jelikož je ale zasazená do nádherné krajiny, rozhodla se společnost nabídnout tyto pohledy i turistům. Několikrát za měsíc vyrazí speciální vlak z Limy do historického města Huancayo. Strmé srázy And ovšem nejsou pro každého. 

Goktaik Viadukt (Barma)

Viadukt, který spojuje barmská města Pyin Oo Lwin a Lashiem, měří bezmála 700 metrů a nad všudypřítomnou džunglí se tyčí do výšky až 100 metrů. Pohled z okna není nic pro slabé povahy. 

Tren a las Nubes (Argentina)

Železniční trať s poetickým názvem Tren a las Nubes, který by se dal přeložit jako „Vlak do nebe“, je jednou z největších atrakcí severní Argentiny. Svést se tedy můžete ve výšce přesahující čtyři tisíce metrů nad mořem. Pokud ale trpíte závratěmi, určitě si to dobře promyslete. Třeba při pohledu na děsivě vyhlížející viadukt.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek