Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Znáte skvělá místa na lyžování v Dolním Rakousku? Víme, kde jsou výborné sjezdovky i zábava pro děti

Znáte skvělá místa na lyžování v Dolním Rakousku? Víme, kde jsou výborné sjezdovky i zábava pro děti

Lyžování pro celou rodinu, to je Dolní Rakousko. Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, večerní lyžování, ale najdou se tu i ostřejší sjezdy pro dospělé a freeridové terény pro milovníky adrenalinových sportů.

V Dolním Rakousku si na své přijdou všichni od rodin s dětmi, přes ty, co touží po adrenalinových zážitcích, až po sváteční lyžaře. Pro rodiny jsou zde dobrodružné možnosti ubytování a to ve všech kategoriích, od domů s vlastním stravováním přes dovolenou na statku až po rodinné hotely. Pro ostatní jsou zde cenově dostupné hotely v blízkosti sjezdovek.

Göstling-Hochkar – největší dolnorakouské středisko

Hochkar je se svými 19 kilometry sjezdovek největším lyžařským střediskem s každoroční jistotou sněhu v Dolním Rakousku. Ve výšce 1 800 m se nacházejí báječné sjezdy pro začátečníky i ostřílené lyžaře, jako například divoké sjezdovky s muldami, nebo jízda ve volném terénu. Zkrátka Hochkar nabízí vše, co si srdce milovníka sjezdových sportů žádá. Tento resort však myslí i na rodiny s malými dětmi, proto se tady nachází funpark a malý pohádkový les. Když už se do sytosti nabažíte sjezdovek, můžete využít další možnosti, které středisko Hochkar nabízí jako např. krásné trasy pro pěší túry i na sněžnicích, 32 km běžeckých tras a 10 km tras pro skating. Nevšedním zážitkem může být přírodní sáňkařská dráha nebo jízda na saních tažených koňmi. Den lze příjemně zakončit v teplé vodě Ybbstaler Solebad. Tip na přenocování: 3hvězdičkový hotel JUFA Hochkar přímo vedle sjezdovky.

 

Lackenhof-Ötscher – ubytování přímo na sjezdovce

Lackenhof Vás nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher s početnými možnostmi ubytování hned u sjezdovky. Díky tomu a řadě dalších výhod se tento východoalpský areál hodí především pro rodinnou dovolenou. Nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti a pro dospělé dokonce závodní úsek. Díky devíti lanovkám a vlekům nehrozí fronty. Malé děti se zabaví v dětském parku a ty starší potom ve snowparku, kde si mohou užít postavené skokánky nebo umělé překážky. Cenově je pak pro rodiny velmi výhodná karta sněhuláka, tzv. „Schneemannkarte“. V doprovodu dospělé osoby jezdí v propojené lyžařské oblasti Hochkar a Ötscher děti do 10 let s kartou sněhuláka za 3 EUR na den při současném zakoupení skipasu jedním z rodičů.

Celý článek čtěte na Reflex.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek