Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Info.cz se zaměří na Čechy pracující v Bruselu. Je jich několik tisíc, přesto se o nich nemluví

Info.cz se zaměří na Čechy pracující v Bruselu. Je jich několik tisíc, přesto se o nich nemluví

Na první pohled jde o neviditelné úředníky a diplomaty, kteří se rozhodli odejít pracovat do vzdálených institucí. Ve skutečnosti ale na svých pozicích odvádějí kus práce, o které se ale příliš neví, protože se o ní jednoduše v médiích nepíše. Redakce INFO.CZ to chce změnit a Čechům v Bruselu, tedy politikům, úředníkům a diplomatům, bude pravidelně věnovat své texty. 

„Češi v Bruselu“ – to nejsou jen europoslanci a členové Evropské komise, tedy osoby, které se celkem často objevují na stránkách novin nebo v televizních diskusních pořadech, a veřejnost je tím pádem zná. Patří k nim i tisícovky zaměstnanců unijních institucí, kteří pracují na přípravě legislativy, nebo diplomaté, kteří ji pomáhají vyjednávat.

Jejich práce je důležitá, ale často ve změti hlavních zpráv, které se na nás z bruselských institucí každý den valí, zapadne. Kde všude Čechy najdeme? Jak konkrétně vypadá jejich práce a čím je přínosná? Kdo z nich je nejvlivnější? Má Česko strategii, jak podporovat Čechy v institucích EU a ví, jak je do nich dostávat? I o tom všem si přečtete v nové rubrice.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek